Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогТерапевтична стоматологіяЩо таке тимчасова пломба та навіщо потрібна?

Що таке тимчасова пломба та навіщо потрібна?

Что такое временная пломба и зачем нужна?

Багато хто вже знає, навіщо ставлять тимчасову пломбу. Тим, хто стикається з цим вперше, іноді складно зрозуміти, для чого вона потрібна, в яких випадках це дійсно необхідно. За визначенням, тимчасова пломба – це можливість для стоматолога прибрати сильне запалення, захистити тканини від попадання бактерій, мікробів, уникнути видалення пульпи (нерва) або навпаки, підготувати до видалення.

Види та типи тимчасових пломб, матеріали виготовлення

Тимчасові пломби мають досить складну класифікацію, яка обумовлена ​​призначенням. За типом вони діляться відповідно до терміну носіння: від кількох днів, до кількох людей. Його визначає лікар на підставі даних огляду та знімка. Після цього підбирає склад тимчасової пломби. Це може бути:

 • штучний дентин, для нарощування тканин, що бракують;
 • полімерні матеріали;
 • цементи зі спеціальним складом.

Особливості матеріалів для тимчасових пломб

Стоматологія у Дніпрі ДантистЪ використовує в роботі якісні, сертифіковані матеріали. Незалежно від складу та призначення, вони мають низку загальних властивостей.

 1. Гіпоалергенність. Важливо уникнути можливих проявів алергії, яка може призвести до ускладнень.
 2. Легкість в установці, після виймання. Як правило, тимчасова пломба встановлюється на запалені тканини, тому бажано проводити всі маніпуляції швидко та акуратно.
 3. Відсутність взаємодії з ліками. Важливо виключити можливі побічні реакції.
 4. Герметичність. Основна функція тимчасової пломби – захист. Він має щільно прилягати, щоб не допустити проникнення бактерій, слини.
 5. Швидкість затвердіння. Від того, скільки сохне тимчасова пломба залежить захист від бактерій, що потрапляють разом зі слиною.
 6. Достатня міцність. Незалежно від терміну носіння вона повинна забезпечувати надійний захист.

Як підбирають тимчасові пломби?

На остаточний вибір матеріалу впливають низку факторів, головний з яких призначення.

 1. При сильному ураженні тканин карієсом рідко вдається зберегти нерв. Але якщо такий шанс існує, стоматолог намагається його використати. Тимчасова пломба дає можливість спостерігати — з’явиться біль чи ні?
 2. Коли ставлять тимчасову пломбу за сильного запального процесу, наявності кісти, метою є лікування. Ліки усуне запалення, допоможе підготувати канали до подальшого лікування.
 3. Сучасна стоматологія націлена на лікування зубів навіть у найскладніших випадках. Навіть якщо тіло зуба майже повністю зруйноване, але карієс не зачепив коріння, є можливість використовувати культову вкладку, подальше протезування. Тоді канали потрібно добре вилікувати, щоб унеможливити подальший розвиток карієсу.

Як відбувається процес встановлення тимчасової пломби

Лікування зубів потребує високої точності, досвіду, знань від лікаря. У тому числі встановлення тимчасової пломби є досить складною процедурою. Вона складається з кількох етапів.

 1. Видалення каріозної тканини. Зазвичай виконується механічним шляхом за допомогою бормашини.
 2. Антисептична обробка. Потрібна, щоб забезпечити стерильне середовище, виключити наявність бактерій.
 3. Накладення лікарських засобів. З чого роблять тимчасову пломбу для кожного індивідуального випадку, вирішує лікар. Це може бути пов’язане з необхідністю наростити дентин, усунути запальний процес.
 4. Пломбування зубів. Матеріал надійно “запечатує” лікарські препарати, ізолює їх від впливу мікрофлори ротової порожнини.

Після закінчення призначеного терміну тимчасову пломбу змінюють на постійну. Як її прибирають? Також за допомогою бормашини. Сучасне обладнання дозволяє провести процедуру швидко, безболісно.

Термін носіння та рекомендації

Скільки можна ходити з тимчасовою пломбою вам скажуть після закінчення процедури. Також проконсультують через скільки часу можна їсти після закінчення процедури. В середньому час складає близько двох годин. В обох випадках рекомендації даються залежно від типу пломби, складності лікування та інших особливостей. У будь-якому випадку необхідно:

 • уникати занадто твердої їжі під час всього періоду носіння (жорсткого м’яса, горіхів тощо);
 • жувати на протилежному боці;
 • чистити зуби надто жорсткою щіткою в інтенсивному режимі.

Зазвичай лікар призначає час наступного візиту, під час якого видаляється тимчасова пломба, встановлюється постійна, якщо потрібно коронка. Але в деяких випадках слід звернутися до нього раніше.

 1. Якщо турбує сильний біль. Її причиною можуть бути різні фактори, зокрема поширення запалення на прилеглі тканини, інфекція. Також має значення які ліки кладуть у зуб під тимчасову пломбу. Іноді буває індивідуальна реакція. Тому допомогу краще отримати якнайшвидше.
 2. Якщо пломба розкришилася незабаром після установки. Найчастіше це відбувається з вини самих пацієнтів. У цьому випадку потрібна термінова консультація стоматолога. Після огляду він ухвалить рішення про заміну тимчасової пломби або постійне пломбування. Тільки так можна уникнути влучення всередину інфекції, бактерій.

Висновок

Скільки тримається тимчасова пломба, залежить від:

 • дотримання рекомендацій;
 • досвіду, професіоналізму лікаря.

Тому турботу про здоров’я ротової порожнини розумно довірити дбайливим рукам професіоналів мережі стоматологічних клінік ДантистЪ. Достатньо записатися на першу консультацію або прийом, щоб:

 • скористатися перевагами сучасної стоматології, зокрема лікування проводять з використанням кращого обладнання, матеріалів, препаратів, методик;
 • отримати лікування від лікарів стоматологів з великим досвідом;
 • потрапити на консультацію та лікування без черг, тривалого очікування.

Чітка злагоджена робота всього колективу спрямована на максимальний комфорт для всіх пацієнтів. Вам допоможуть впоратися зі страхами, повернуть красу та здоров’я посмішці на довгі роки.

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

  * - поля обов'язкові для заповнення!