Перешкодою на шляху постановки імплантатів може бути не лише значна атрофія кісткової тканини. Верхня щелепа містить у собі украй важливу освіту – верхньощелепну пазуху. У певних клінічних випадках вона може бути значною мірою наближена до коренів верхніх жувальних зубів, а в деяких навіть утримувати їх.
При спробі встановлення в такому місці імплантату є значна небезпека перфорації нижньої стінки пазухи. Що у свою чергу призведе до її хронічної інфекції та поширення процесу на прилеглі структури.
Сінус-ліфтинг — це операція, що дозволяє без шкоди для пазухи відсунути її слизову оболонку від дна нижньої стінки шляхом підсадки кісткового матеріалу. Після чого поверхня кістки покривається спеціальною мембраною, що попереджає інфікування кістки та заростання м’якими тканинами. Шматки слизової оболонки повертаються на місце і ушиваються.
Операція проводиться під місцевою анестезією та є абсолютно безболісною для пацієнта. Хірург-стоматолог на власний розсуд призначає курс антибіотиків і призначає наступне відвідування через 3-4 дні для оцінки стану слизової та швів.
Відкритий синус-ліфтінг
До цього методу вдаються у разі коли кістка має значний недолік обсягу.
Нарощування кістки щелепи у відкритий спосіб — складна операція, яку має виконувати професійний хірург. У клініках мережі «ДантистЪ» процедуру виконують досвідчені, висококласні лікарі, на оснащенні яких ультрасучасне обладнання, інструменти та препарати.
Відкрита кісткова синус пластику проводиться в кілька етапів:
- Формування отвору для доступу в бічній стінці гайморової пазухи: розрізання слизової оболонки, висвердлювання та видалення частини кісткової тканини.
- Далі слизова дна пазухи відокремлюється від кістки верхньої щелепи.
- Слизова піднімається на необхідну для створення порожнини висоту.
- Потім порожнина відокремлюється від решти слизової оболонки за допомогою мембрани і заповнюється остеопатичним матеріалом.
- Отвор закривається клаптем слизової та захисної мембрани.
- Накладаються шви.
Постановка імплантату призначається через 4-6 місяців після операції. За цей час кісткова тканина поновить свій обсяг.
Закритий синус-ліфтінг
Операція синус ліфтинг закритим методом більш щадна. Її можна поєднувати з імплантацією – для цього не потрібно чекати кілька місяців. Проводять її у випадках, коли бракує невеликого обсягу кісткової тканини.
Підняття синуса закритим способом проводиться поетапно:
- Кістка просвердлюється наскрізь – для контролю використовується рентген.
- Через отвір верхньощелепний синус піднімається на потрібну висоту.
- Порожнина заповнюється матеріалом, що замінює.
- Після виконується імплантація. На нижній щелепі вона може бути виконана одночасно із підняттям синуса.
Протипоказання до проведення синус ліфтингу
Нарощування кісткової тканини у Дніпрі у клініках мережі «ДантистЪ» розширює можливості імплантолога. Синус-ліфтинг показаний навіть при пародонтиті запущеної форми. Однак є пацієнти, для яких процедура протипоказана:
- анатомічні особливості (близько розташовані гайморові пазухи);
- синусит, поліпи, гайморит, хронічний або алергічний риніт;
- запалення кісткової тканини;
- хронічні хвороби у стадії загострення;
- погана згортання крові;
- серцева недостатність.
Які матеріали використовуються для нарощування кісткової тканини
Кісткова пластика у Дніпрі в «Дантисті» виконується перевіреними матеріалами. Підходящий матеріал підбирається строго індивідуально та його вибір залежить від ступеня атрофії та її розташування.
У його ролі можуть виступати:
- алопласти — синтетичні матеріали, є порошковою субстанцією;
- аутогенна кісткова стружка — ділянка власної кісткової тканини, джерелом може бути гілка нижньої щелепи, підборіддя.