Запис на консультацію

Головна сторінкаОртодонтіяПластини на зуби

Пластини на зуби

Зміст:

Пластини на зуби
Пластини на зуби
Пластини на зуби
Пластини на зуби
Пластини на зуби

Ортодонтичні пластини — популярні в стоматології конструкції для виправлення прикусу або положення зубів, переважно у дітей. Пластина може бути як знімна, так і незнімна. Відрізняється м’яким впливом на зубний ряд та високою ефективністю у ряді випадків. При своєчасному зверненні до стоматолога виправити прикус у дитини можна без тривалого носіння брекет-системи за допомогою пластини.

Установка пластини для зубів у Дніпрі — одна з послуг клінік мережі «ДантистЪ». Для ортодонтичного лікування ми використовуємо пластини від перевірених європейських виробників. Запишіться на консультацію вже зараз: заповніть онлайн форму та чекайте на дзвінок від менеджера. Ви також можете зателефонувати нам самі – номери телефонів вказані на сторінці Контакти.

Покази пластин для вирівнювання зубів

Пластини показані для усунення наступних проблем:

 • щілини між зубами;
 • коригування ширини неба (звуження/розширення);
 • корекція інтенсивності розвитку щелепи (уповільнення/стимуляція зростання);
 • зміна форми щелепних кісток;
 • утримання зубів та недопущення їх зміщення;
 • вирівнювання зубів, у тому числі при дистопії ікол.

Зубні пластини також встановлюються при ранній втраті молочних зубів, що дозволяє уникнути розвитку деформацій і зміщення зубного ряду.

Пластини на зуби дітям

Дитяча пластина на зуби дозволяє в короткий термін скоригувати положення зубів і виправити дефекти прикусу, не вдаючись до тривалого лікування за допомогою брекетів. Пацієнтам до 12 років показано носіння ортодонтичної пластини, якщо дефекти не надто виражені. У 12-15 років відбувається формування постійного прикусу, і якщо він зміщений значно, лікування пластинами буде малоефективним – у такому випадку показано встановлення брекетів. Для раннього виправлення дефектів також ефективний трейнер на зуби.

Завдання батьків – звернутися за допомогою до спеціалістів своєчасно. Пластина найбільш ефективна в незапущених випадках, тому що раніше ви приведете дитину на прийом, то швидше проблеми із зубами у вашої дитини будуть вирішені. Ми рекомендуємо наводити дітей дошкільного та молодшого шкільного віку на профілактичний огляд до дитячого стоматолога щонайменше один раз на півроку. Дитячий ортодонт у Дніпрі у клініці «ДантистЪ» зможе визначити, чи потрібна вашій дитині корекція прикусу за допомогою пластини.

Пластина на зуби для дорослих

Доросла ортодонтична пластина зазвичай використовується для закріплення результатів після брекетів. На зуби встановлюються незнімні пластини-ретейнери, які закріплюються на зубах терміном від 2 до 6 місяців — до того часу, поки зуби не зафіксуються у правильному положенні. Іноді замість ретейнерів пацієнту показано встановлення капи на ніч.

Так як у дорослих прикус вже сформовано, виправити дефекти за допомогою такої конструкції не вийде. Однак у деяких випадках допускається корекція незначних порушень за допомогою плаcтин та у дорослих пацієнтів.

Плюси та мінуси зубних пластин

Пластини на зуби для дітей та дорослих мають важливі переваги перед іншими ортодонтичними конструкціями:

 • виправлення дефектів у короткий термін;
 • простість встановлення;
 • доступна вартість;
 • зручність у повсякденному житті;
 • нескладний догляд;
 • гіпоалергенні матеріали, безпечні для дітей.

Серед недоліків:

 • низька ефективність – серйозні дефекти не можна виправити за допомогою пластини;
 • дискомфорт під час лікування;
 • потрібний контроль носіння.

Показання до встановлення пластини

 • 1
  Неправильне змикання зубів
 • 2
  Поворот окремих зубів
 • 3
  Великі проміжки між зубами
 • 4
  Непропорційний розвиток щелепи у дітей
 • 5
  Розширення чи звуження неба
Показати все

Протипоказання до встановлення пластини

 • -
  Сильне викривлення.
 • -
  Відкритий прикус.
 • -
  Карієс.
 • -
  Запальні захворювання ясен.
 • -
  Хвороби скронево-щелепного суглоба.
unsplash
ДАНТИСТЪ
Територія здорової усмішки!
Записуйтесь на прийом вже зараз
Залишіть свій номер ми зв'яжемося з вами

  Види пластин для зубів

  1. На одну щелепу. Встановлюються у разі, якщо потрібне виправлення невеликого дефекту, наприклад, положення одного чи кількох зубів.
  2. На обидві щелепи. Використовується у більш серйозних випадках, коли дефекти спостерігаються і на верхній, і нижній щелепах.
  3. З ретракційною дугою. Призначаються при протрузії передніх зубів.
  4. З рукоподібним відростком. Призначений для усунення дефекту окремого зуба.
  5. Апарат Брюкля. Пластина для зубів на нижню щелепу, що дозволяє скоригувати прикус шляхом переміщення передніх нижніх різців.

  Стоматологія «ДантистЪ» у Дніпрі пропонує пацієнтам конструкції різних видів. Підбір дорослих та дитячих пластин проводиться індивідуально під потреби кожного пацієнта.

  Знімні

  Знімна пластина для розширення верхньої щелепи складається з полімерної основи (поліуретан або силікон), що покриває небо, дуг та гачків із медичної сталі, за допомогою яких конструкція фіксується у роті. Апарат гіпоалергенний, його можна знімати під час їжі та чищення зубів.

  Батькам, чиї діти носять знімну пластину, необхідно контролювати час носіння конструкції. Для досягнення максимального ефекту, пластина повинна перебувати в роті не менше 14 годин, а в складних випадках – не менше 22 годин на добу.

  Знімний апарат має кілька недоліків. Він може викликати порушення дикції, а також діти часто забувають пластини у місцях громадського харчування.

  Незнімні

  Незнімні конструкції менш поширені і найчастіше застосовуються для лікування дорослих пацієнтів. Вони ефективніші, адже надають постійний вплив на зуби. З ними дикція мало змінюється. Втратити незнімну пластину неможливо. Однак щоденна гігієна зі встановленим апаратом складніша — необхідно використовувати іригатор.

  Встановлення ортодонтичних пластин у клініці Дантист у Дніпрі

  Встановлення пластин для вирівнювання зубів у Дніпрі в «ДантистЪ» складається з кількох етапів:

  1. Підготовка. Включає в себе огляд ротової порожнини, встановлення дефектів, визначення методики лікування.
  2. Для більш точної діагностики може знадобитися рентгенологічне дослідження.
  3. Потому лікар знімає зліпки для виготовлення конструкції з однієї або відразу двох щелеп.
  4. За отриманими відбитками виготовляються гіпсові матриці.
  5. На наступному прийомі проводиться примірка, якщо все гаразд, то потім виготовляється пластина.

  Перша установка знімної пластини виконується в кабінеті у стоматолога. Процедура абсолютно безболісна та проводиться без анестезії. Час встановлення та адаптації – не більше 10 хвилин.

  Надалі пацієнту необхідно регулярно відвідувати стоматолога для огляду та корекції тиску системи – у середньому раз на кілька місяців. Дискомфорт під час носіння відчувається в перші кілька днів, потім пацієнт звикає. Ціна пластин на зуби в Дніпрі залежить від виду конструкції. Дізнатися точну вартість можна на консультації у ортодонта.

  Наша мережа клінік пропонує пацієнтам висококласне лікування за європейськими стандартами та сервіс преміум-класу. Доросла та дитяча стоматологія «ДантистЪ» оснащена сучасним сертифікованим обладнанням відомих виробників, а наші лікарі у своїй роботі використовують лише якісні матеріали.

  Ціни пластин для зубів

  • Знімний пластинковий апарат з гвинтом
   От 5000 ГРН.
   записатися
  • Знімний пластинковий апарат (ретейнер)
   От 1200 ГРН.
   записатися
  Наші спеціалісти
  За час своєї роботи в мережі клінік "ДантистЪ" Лаура Віталіївна зарекомендувала себе як професіонал у сфері ортодонтії, за що отримала повагу колег та подяку пацієнтів.
  Лікар регулярно відвідує майстер-класи, їздить на курси підвищення кваліфікації в галузі ортодонтії та стоматології.

  освіта:

  Вища. Дніпропетровська медична академія МОЗ України

  CПЕЦИАЛИЗАЦИЯ:

  Лікар-стоматолог-ортодонт
  записатися до лікаря
  Відгуки клієнтів
  Катерина
  25/03/2021
  Помітили неправильний прикус у доньки, записалися на прийом до Дантиста. Ортодонт після огляду порекомендувала паплюжити ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК
  Микита
  06/04/2021
  Були на прийомі у Грисяка Лаури Віталіївни. Хвилювали великі щілини між зубами у дитини 9 ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК
  Ганна
  19/04/2021
  Хочу сказати велике спасибі ортодонту клініки Дантист на Пушкіна!! Прийшли до клініки із проблемою кривих ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК