Запис на консультацію

Зубні коронки

Зміст:

Зубні коронки
Зубні коронки
Зубні коронки
Зубні коронки
Зубні коронки

Коронка на зуб встановлюється при сильному руйнуванні, коли відновлення пломбами вже неможливе. Вона повторює анатомічну форму зуба та дозволяє продовжити термін його служби. По суті, штучна коронка є незнімним протезом, зафіксованим на цементі, який замінює зруйновані зубні тканини.

Коли ставлять коронку на зуб

Зубні коронки показані у таких випадках:

 • якщо карієсом уражено понад 50% зуба;
 • за наявності великих тріщин та сколів емалі;
 • при зношеності емалі;
 • якщо емаль змінила колір і це дуже помітно;
 • за наявності викривлення або інших дефектів, що впливають на естетику посмішки.

Водночас, до встановлення протезу є і протипоказання, серед яких:

 • вік — коронки небажано встановлювати пацієнтам віком до 16 років;
 • запальні захворювання ясен;
 • надто тонка емаль.

Якщо хочете дізнатися, чи підходить у вашому випадку лікування за допомогою коронок, в першу чергу вам знадобиться консультація стоматолога. Лікар проведе комплексну діагностику, визначить ступінь руйнування зуба та підбере відповідний тип протезу. На консультації ви також можете дізнатися, скільки коштує поставити коронки на передні зуби або моляри в нашій клініці.

Види зубних коронок

Коронка на зуб може виготовлятися із різних матеріалів. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Який із протезів підійде вам якнайкраще допоможе визначити лікар після огляду.

Металеві коронки

Сьогодні такий тип протезів вже мало затребуваний у стоматології, проте раніше вони були дуже популярними. Їх виготовляють із золота, срібла, титану або їх сплавів. Готовий «ковпачок» із металу витримує високі жувальні навантаження.

Плюсом таких коронок є їхня довговічність — термін служби протезів з металу перевищує 15 років.

Мінус — протези з металу добре помітні в роті, що є неприйнятним для багатьох пацієнтів. При цьому золоті коронки досить дорогі.

Металокерамічні коронки

Поєднання металевої основи та шару кераміки на ньому. Завдяки чому такі протези виглядають набагато естетичнішими за металеві. Вони імітують форму натуральних зубів, включаючи рельєф фісур. Оптимальне поєднання ціни, якості та естетики робить металокерамічні коронки дуже популярними у пацієнтів. Для їхньої установки зуб обточують і зверху встановлюють підготовлений ковпачок, для закріплення використовують спеціальні композитні суміші або цемент. За сильних руйнувань до того, як поставити коронки на зуби, стоматолог встановить на них спеціальні вкладки, які будуть служити культями для протезів.

Перевага металокерамічних коронок у тривалому терміні служби (15 років і більше) та хороших естетичних якостях.

Недолік — непрозорість коронки через металеву базу. Для жувальних зубів це не настільки критично, проте в зоні посмішки такий протез все ж таки може бути помітний.

Безметалеві коронки

Такі протези виглядають як натуральні зуби навіть на просвіт завдяки відсутності металу в основі. Їх виготовляють із пресованої кераміки, діоксиду цирконію. Коронки без металу стійкі до зношування і можуть прослужити 10-15 років. Найбільш популярні при відновленні фронтальних зубів, де жувальне навантаження незначне.

Плюс безметалевих коронок у високих естетичних якостях.

Мінус — найвища вартість.

Показання до встановлення коронок

 • 1
  Сильні руйнування зубів (понад 50%).
 • 2
  Естетичні дефекти (сколи, тріщини).
 • 3
  Потемніння, зміна відтінку емалі.
 • 4
  Викривлення, неправильне становище зуба.
Показати все

Протипоказання до встановлення коронок

 • -
  Хронічні захворювання пародонту.
 • -
  Невеликий розмір зубів.
 • -
  Патологія прикусу.
 • -
  Вік молодший 16 років.
unsplash
ДАНТИСТЪ
Територія здорової усмішки!
Записуйтесь на прийом вже зараз
Залишіть свій номер ми зв'яжемося з вами

  Скільки коштує поставити коронку на зуб у Дніпрі

  Від обраного типу протеза залежить вартість поставити коронку на зуб. На підсумкову ціну також впливає кількість коронок, які потрібно поставити.

  Непоодинокі ситуації, коли наші стоматологи рекомендують пацієнту до початку протезування пролікувати проблемні зуби. Звичайно, це збільшує вартість лікування. Але своєчасне лікування карієсу дозволить вам зберегти цілісність зубів та уникнути встановлення протезів у майбутньому.

  Установка зубних коронок у клініці ДантистЪ

  Поставити коронку в Дніпрі можна в будь-якій клініці мережі «ДантистЪ». Процес встановлення починається з діагностики. Вона включає:

  • візуальний та інструментальний огляд ротової порожнини;
  • рентгенологічне дослідження.

  За результатами обстеження лікар може призначити вам лікування не тільки конкретного зуба, але й інших зубів, що уражені каріозними порожнинами.
  Запущений карієс веде до запалення пульпи, тому вам може знадобитися лікування пульпіту до встановлення протеза.

  Етапи протезування за допомогою коронок:

  1. Після огляду лікар разом із пацієнтом складає план лікування. При виборі коронки враховуються особисті побажання, становище зуба у щелепі.
  2. До початку лікування рекомендується провести професійне чищення зубів для видалення м’яких та твердих зубних відкладень.
  3. На наступному етапі стоматолог готує зуб до протезування. Видаляє нерв, герметизує канали, обточує зуб. Обточування робиться дуже дбайливо, тканини зуба знімаються пошарово, до надання зубу необхідної форми.
  4. При сильних руйнуваннях, коли рідних тканин зуба недостатньо, необхідно встановлювати вкладку, яка стане опорою для майбутньої коронки і дозволить зубу витримати жувальне навантаження.
  5. Після підготовки зуба з нього знімається відбиток. Його ми відправляємо до зуботехнічної лабораторії, де з використанням найсучасніших технологій виготовляється ваша індивідуальна коронка. Якщо потрібно встановити вкладку, її також виготовляють у лабораторії на основі відбитка.
  6. Коли виріб буде готовий, пацієнта запрошують на примірку до клініки. Якщо протез підходить і не потребує доробок, його встановлюють на спеціальний цемент.
  7. В окремих випадках коронка фіксується тимчасово. Якщо результат протезування буде задовільним, протез остаточно встановлюють.

  У клініках мережі «ДантистЪ» установка коронок проходить у комфортних для пацієнта умовах. Усі маніпуляції лікаря абсолютно безболісні. Для знеболювання використається високоякісна інфільтраційна анестезія. Додатково, за бажанням пацієнта, може застосовуватися седація (медикаментозний сон). Ціна коронки на зуб у Дніпрі в наших клініках залежатиме від обраного типу протезу. Ми використовуємо виключно якісні коронки преміум-класу, що мають високу міцність і відмінні естетичні якості.
  Запишіться на консультацію стоматолога через сайт або по телефону, щоб дізнатися більше про стан своїх зубів та вартість лікування.

  Наші спеціалісти
  Працював у провідних клініках України та зарубіжжя.
  Відповідальний, харизматичний, товариський, уважний до деталей, за що вже давно отримав визнання від малечі! Працює з дітьми та дорослими.
  Основна спеціалізація- ортопедична стоматологія.

  освіта:

  Вища. Дніпропетровська державна медична академія

  CПЕЦИАЛИЗАЦИЯ:

  Лікар-стоматолог-ортопед
  записатися до лікаря
  Відгуки клієнтів
  Христина
  21/01/2021
  У “Дантисті” змінила всі свої старі коронки на нові, прекрасні. Дуже задоволена! На передніх зубах ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК
  Микола
  10/12/2020
  Рекомендую клініки мережі “Дантист” людям, які хочуть відновити зуби. У мене була занедбана ситуація, зуб ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК
  Юля
  31/10/2020
  Добридень! Хотіла б сказати вам спасибі можливість посміхатися, не прикриваючи рота рукою. Встановлювали чотири коронки, ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК