Скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС) є складною структурою зі зв’язок, м’язів і диска, які забезпечують нормальну роботу щелеп. Будь-які порушення у роботі цієї структури призводять до розвитку серйозних патологій, які приносять біль та дискомфорт людині. Вивченням проблем взаємодії зв’язок, м’язів та інших елементів у щелепному апараті займається відносно молода галузь стоматології — гнатологія.
Лікар гнатолог у Дніпрі в «Дантисті» займається лікуванням та профілактикою захворювань СНЩС. Якщо вас турбує біль або дискомфорт в області щелепи під час їжі, розмов, сну, то вам потрібна консультація цього фахівця.
Запишіться на прийом до гнатолога в стоматологію «ДантистЪ» у Дніпроперовську за телефоном або онлайн: вкажіть у формі для запису ваші контактні дані, час та дату, коли ви хотіли б відвідати якусь з наших клінік. Менеджер зателефонує вам, щоб підтвердити запис.
Ознаки захворювання СНЩС
Як зрозуміти, що вам потрібна допомога гнатолога? Ці ознаки вказують на дисфункцію СНЩС:
- хрускіт або клацання біля основи щелепи під час їжі, розмов, позіхання;
- біль при відкритті/закриванні рота, під час жування, що іррадіює в голову, шию, спину;
- помітна виражена асиметрія обличчя, зміни його овалу;
- неправильне змикання щелеп та дискомфорт.
- неможливо відкрити рот широко;
- головний біль, біль в області вух, шиї, спини, дзвін у вухах.
Встановити справжню причину виникнення дискомфорту чи болю, призначити грамотне лікування здатний лише фахівець. В окремих випадках для вирішення проблеми вам може знадобитися не лише гнатолог, а й щелепно-лицьовий хірург.
Причини виникнення дисфункції СНЩС
Найчастіше захворювання скронево щелепного суглоба виникають в результаті бруксизму – надмірно щільного стискання зубів, що призводить до перенапруги жувальних м’язів. Їхня висока активність може виникати в результаті психологічного або фізичного перенапруги. Бруксизм призводить до стирання зубів, а тривалий гіпертонус м’язів – до постійних головних болів.
Також причинами виникнення дисфункції СНЩС є:
- тривала відсутність жувальних зубів без заміщення їх штучними протезами;
- регулярне жування на один бік;
- неправильно виконане протезування;
- механічні травми щелепи.
- неправильний прикус.