Запис на консультацію

Головна сторінкаДитяча стоматологіяЛікування карієсу молочних зубів

Лікування карієсу молочних зубів

Зміст:

Лікування карієсу молочних зубів
Лікування карієсу молочних зубів
Лікування карієсу молочних зубів
Лікування карієсу молочних зубів
Лікування карієсу молочних зубів

Карієс — одне з найпоширеніших захворювань зубів. Йому схильні як дорослі, і діти. Дитячий карієс розвивається набагато активніше. Всьому виною тонка емаль молочних зубів і пристрасть діточок до солодощів. Згідно зі статистикою, понад 80% дітей віком до 7 років мають каріозні порожнини або плями на емалі. Чи потрібно займатися лікуванням, якщо молочним зубам все одно судилося випасти?

Чому важливо проводити лікування карієсу зубів у дітей

Багато батьків свідомо не надають значення карієсу молочних зубів, за винятком необхідним лікувати їх у принципі. Але без своєчасного лікування каріозні порожнини розростаються, запалюються м’які тканини, зуби руйнуються. Молочні зуби, що випали раніше часу, призводять до зміщення зубного ряду, що, у свою чергу, загрожує розвитком неправильного прикусу, а також може призвести до хаотичного зростання постійних зубів. Щоб уникнути проблем у майбутньому, краще вилікувати карієс на молочних зубах вже зараз.

Клініки мережі «ДантистЪ» пропонують сучасне лікування карієсу зубів у дітей у Дніпрі без страху та болю. До ваших послуг висококласні дитячі стоматологи, які знають, як працювати з дітьми будь-якого віку. Після відвідування нашої клініки у дітей залишаються лише позитивні емоції.

Що буде, якщо не лікувати

Запущений карієс у маленьких дітей може стати причиною:

 • розвитку гнійної інфекції — проникаючи все глибше в м’які тканини ротової порожнини, вона може призвести до ураження постійних зубів, що ще не прорізаються, а також стати причиною розвитку серйозних захворювань ясен;
 • випадання зубів — передчасна втрата молочних зубів може призвести до неправильного розвитку всього зубощелепного апарату через нерівномірний розподіл жувального навантаження;
 • проблем із травною системою — зруйновані та втрачені зуби значно знижують якість пережовування їжі, що, у свою чергу, негативно впливає на роботу шлунка та кишечника.

Причини виникнення карієсу дитячих зубів

Основні причини карієсу у дітей:

 • спадковість – у дитини є схильність до стоматологічних захворювань;
  погана гігієна – неякісне або нерегулярне чищення зубів, неправильно підібрана зубна щітка, паста, нитка;
  незбалансований раціон з переважанням цукру – діти можуть вживати солодощі у величезних кількостях, що негативно впливає на стан їх зубів;
 • дефіцит фтору в організмі також може бути пов’язаний з раціоном дитини, зокрема, з якістю води, яку він п’є;
 • демінералізація емалі, спричинена ускладненнями під час вагітності — на ступінь мінералізації зубів дитини може вплинути прийом деяких лікарських засобів у перший триместр вагітності, а також токсикоз;
 • тривале грудне вигодовування — дослідження вчених довели, що у малюків, які перебувають на грудному вигодовуванні понад 24 місяці, ризик розвитку карієсу підвищується в 2,5 рази.

Діагностика дитячого карієсу

Щоб не пропустити розвиток хвороби, батькам слід уважніше ставитися до зубів своїх дітей. Слід прийняти той факт, що тимчасові зуби, так само, як і постійні, потребують лікування. Чим раніше проблема буде виявлена, тим ефективнішою буде терапія і тим вищий шанс, що зубик вдасться зберегти.

Карієс у дітей до року може виявлятися вже в 6-8 місяців – це той період, коли прорізаються перші молочні зубки. Самостійно помітити карієс дитячих зубів у більшості випадків можна вже на тому етапі, коли з’явилися чорні дірки та скарги. Тому такі важливі профілактичні огляди: фахівець зможе виявити патологічний процес на ранній його стадії і вчасно вжити заходів.

Що має насторожити батьків:

 • поява плям на поверхні зубів (білих, коричневих, чорних);
 • неприємний запах з рота;
 • скарги на біль під час їди;
 • болісна реакція на холодні чи гарячі продукти, напої;
 • скарги на ниючий біль у зубі незалежно від їди.

Всі ці симптоми — привід якнайшвидше записати дитину на огляд до дитячого стоматолога в будь-яку клініку «ДантистЪ». Наш спеціаліст зможе встановити, на якій стадії знаходиться захворювання та запропонує найефективніше лікування.

Класифікація карієсу у дітей залежно від стадії:

 1. Перша (початковий/поверхневий карієс). На поверхні зубів з’являються світлі (крейдові) плями . Спочатку вони білі і гладкі, але в міру розвитку захворювання стають жовтими і набувають шорсткості. Карієс на першій стадії лікується без застосування бормашини та пломбувальних матеріалів.
 2. Друга (середній карієс). Пляма трансформується в дірку, в якій накопичуються залишки їжі та зубний наліт. Якщо не приступити до лікування на цій стадії, руйнація продовжиться і торкнеться глибоких тканин. При лікуванні середнього карієсу вже не обійтися без бормашини та встановлення пломб.
 3. Третя (глибокий карієс). Такої поразки вже важко не помітити. Руйнування зачіпає не тільки емаль, а й кісткову тканину зуба. Глибокий карієс молочних зубів лікується пломбуванням, проте навіть не завжди може бути ефективно. У запущених випадках показано видалення.

Також стоматологи виділяють особливий різновид карієсу – пляшковий. Він розвивається у малюків, які харчуються рідкими сумішами із пляшечок (звідси й назва). Зона ураження – шийки молочних зубів, у цій галузі вони мають найменший ступінь мінералізації. Стадії розвитку аналогічні описаним вище. Без своєчасного лікування пляшковий карієс може стати причиною втрати молочних зубів.

Діагностика карієсу у дітей у Дніпрі у «Дантисті» здійснюється за допомогою візуального огляду, зондування для визначення глибини каріозних порожнин, у деяких випадках потрібно зробити рентген зубів для більш точної діагностики. Ми розуміємо, що працюємо з маленькими пацієнтами, для яких відвідування стоматолога — великий стрес, тому робимо все можливе, щоб ваша дитина отримала лише позитивні емоції під час відвідування нашої клініки.

Показання для лікування карієсу молочних зубів

 • 1
  Плями на емалі
 • 2
  Біль при їді
 • 3
  Реакція на холодне та/або гаряче
 • 4
  Постійний ниючий біль
 • 5
  Поганий запах із рота
Показати все

Протипоказання для лікування карієсу молочних зубів

 • -
  Алергія на компоненти препаратів чи матеріалів
 • -
  Гострі респіраторні захворювання
 • -
  Хронічні захворювання на стадії загострення
unsplash
ДАНТИСТЪ
Територія здорової усмішки!
Записуйтесь на прийом вже зараз
Залишіть свій номер ми зв'яжемося з вами

  Методики лікування дитячого карієсу в клініці ДантистЪ

  Лікування середнього та поверхневого карієсу у дітей зазвичай показує хороші результати. При глибокому ураженні нерідко виникає питання доцільності збереження ураженого зуба. Якщо видалення все ж таки не уникнути, наші стоматологи порекомендують вам варіанти реставрації для збереження цілісності зубного ряду та підтримки рівномірного навантаження на щелепу аж до прорізування постійних зубів.

  У мережі «ДантистЪ» застосовуються найбільш сучасні та безпечні методи лікування карієсу у дітей, а також профілактичні заходи для запобігання утворенню каріозних порожнин.

  Наші лікарі у своїй практиці використовують такі види лікування та профілактики:

  1. Глибоке фторування зубів дітям. Методика полягає у нанесенні на емаль фторвмісних препаратів для зміцнення. За допомогою фторування можна не лише запобігти, але й вилікувати ранній карієс у дітей на стадії крейдової плями.
  2. Герметизація фісур. Якщо борозенки на поверхні жувальних зубів занадто глибокі, у них може накопичуватися наліт та залишки їжі. Це ідеальне живильне середовище для бактерій. Герметизація дозволяє запобігти розвитку карієсу в цих борозенках.
  3. Інфільтрація (ICON). Цей спосіб дозволяє вилікувати карієс на ранній стадії, не використовуючи бормашину. На уражену ділянку зуба наноситься спеціальний гель, який розм’якшує емаль, після чого її змивають абразивним засобом. Далі йде просушування та нанесення рідкої пломби ICON, яка застигає під впливом поляризаційної лампи.
  4. Пломбування молочних зубів дітей. Найбільш ефективний метод лікування при середній та глибокій мірі ураження. Полягає в очищенні зуба від уражених тканин за допомогою бормашини. Після формування і підготовки порожнину, що утворилася, заповнюють пломбувальним матеріалом, який твердне під світлом спеціальної лампи. Для маленьких пацієнтів ми використовуємо особливі кольорові пломби.

  Раніше в дитячій стоматології був широко поширений метод сріблення, але зараз він уже вважається дещо застарілим. Суть його полягає в нанесенні на зуби 30% розчину нітрату срібла. Склад знищує бактерії, які викликають карієс, та запобігає руйнуванню молочних зубів. Ціна на срібло зубів невисока, але його результат може стати причиною розвитку комплексів у малюків, адже після процедури зуби стають чорними. Тому все ж таки краще вибрати інші, нехай і дорожчі, способи лікування карієсу.

  Переваги виконати послугу в нашій стоматології

  Дитяча стоматологія в «Дантисті» – це лікування та профілактика хвороб зубів за найсучаснішими методиками. Усі процедури та маніпуляції, які виконують наші лікарі, не викликають у маленьких пацієнтів хворобливих відчуттів. Для знеболювання ми використовуємо місцеві геліанестетики, інфільтраційну анестезію, при необхідності лікування може виконуватися під седацією (медикаментозним сном), яку контролюватиме лікар-анестезіолог.

  Чому вам варто вибрати клініку «ДантистЪ» для лікування дітей дітям:

  • більше 15 років успішного досвіду, тисячі задоволених клієнтів;
  • обладнання від провідного європейського виробника;
  • перевірені, безпечні препарати та матеріали преміум-якості;
  • гарантія якості на всі виконані роботи.

  Запишіть дитину на прийом прямо зараз – це зручно зробити прямо на нашому сайті. Заповніть форму на цій сторінці та надішліть, найближчим часом з вами зв’яжеться наш менеджер та уточнить усі деталі вашого запису.

  Ціни на лікування карієсу молочних зубів

  • Лікування карієсу молочного зуба
   От 600 ГРН.
   записатися
  • Глибоке фторування
   От 600 ГРН.
   записатися
  • Покриття зубів фтор-лаком Флюор Протектор
   От 1000 ГРН.
   записатися
  • Герметизація фісур
   От 500 ГРН.
   записатися
  • Герметизація фісур системою ICON
   От 1000 ГРН.
   записатися
  • Лікування під седацією карієсу тимчасового зуба
   От 1000 ГРН.
   записатися
  Наші спеціалісти
  Во время учебы в Днепропетровской медицинской академии отличалась активностью и была одной из создателей «стомат-шоу».
  Доктор прекрасно ладит с детьми любого возраста, поэтому и выбрала направление детской стоматологии.
  Валерия регулярно посещает курсы для повышения квалификации, консультируется с более опытными коллегами и перенимает их знания.

  освіта:

  Высшее. Днепропетровская медицинская академия

  CПЕЦИАЛИЗАЦИЯ:

  Детский стоматолог
  записатися до лікаря
  Відгуки клієнтів
  Олена
  06/01/2020
  Приходили на фторування карієсу. Дитині 6 років, любитель цукерок та печінок. Лікар помітила плями на ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК
  Тетяна
  11/09/2020
  Відвідували клініку Дантист із проблемою карієсу на молочних зубах. Нас проконсультувала дуже приємна дівчина, стоматолог, ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК
  Валерія
  16/06/2020
  Мами, лікуйте карієс дітям! Ми ось упустили момент, записалися на прийом, коли один зубик у ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК