Запис на консультацію

Головна сторінкаХірургічна стоматологіяВидалення зуба мудрості

Видалення зуба мудрості

Зміст:

Видалення зуба мудрості
Видалення зуба мудрості

Зуб мудрості – це третій великий моляр. Їх ще часто називають «вісімками», оскільки вони вважаються восьмими зубами в ряду, якщо рахувати від середини. Їх закладка відбувається у віці 4-5 років, але прорізаються вони пізніше за решту зубів — у віці від 18 років. У деяких людей вісімки можуть зовсім не прорізатися.
Проблемними вони бувають тому, що в області їх зростання підвищена щільність кортикальної пластини і ясна, тому вони можуть залишитися в кістці (так звана ретенція зуба), а у випадку, якщо для вісімок не вистачить місця в прорізуванні, вони можуть зайняти горизонтальне положення по відношенню до сусіднього зуба.

У яких випадках показано видалення зубів мудрості

 • глибокі форми карієсу — оскільки розташування вісімок часто робить їх украй незручними для роботи стоматолога, лікування зуба мудрості, серйозно ураженого каріозними порожнинами, неможливе;
 • затримка прорізування зуба або його часткове прорізування — при частковому прорізуванні між зубом і ясною накопичується наліт і залишки їжі, в такому середовищі активно розмножуються бактерії, що призводить до поступового руйнування зуба;
 • неправильне (лежаче) становище зуба — якщо вісімка зростає у бік сусіднього зуба, вона буде створювати тиск на нього, тоді зуб стає рухливим і починається його руйнація, зростання ж у протилежний бік створює ризик травмування тканин щоки;
 • захворювання зуба, яке потребує лікування каналів (пульпіт, періодонтит) — найчастіше коріння вісімок мають закруглену форму, тому лікування каналів у їхньому корінні неможливе;
 • ортодонтичні показання – восьмі зуби впливають на положення всіх зубів у зубному ряду, їм не вистачає місця, тому при брекетах нерідко призначається операція з видалення зуба мудрості.

Операція видалення зуба мудрості в мережі клінік ДантистЪ

Видалення зуба мудрості у нашій клініці – стандартне завдання для фахівця. Але перед операцією необхідно виконати низку підготовчих процедур та визначиться з методами знеболювання.

Насамперед робиться прицільний рентгенівський знімок, на якому буде видно кількість, форму, розмір коренів зуба, їх зрощення або розбіжність , положення зуба мудрості щодо інших зубів та інші анатомічні особливості Знімок дозволяє лікарю визначити, чи буде видалення простим чи складним. На основі отриманих даних хірург складає план операції — її фахівці клініки «ДантистЪ» виконують максимально обережно та атравматично. Дізнатись, скільки коштує вирвати зуб мудрості у Дніпрі у наших фахівців ви можете на безкоштовній консультації. Вартість розраховується індивідуально, виходячи із складності робіт.

У багатьох пацієнтів є страх перед вириванням зуба мудрості, але завдяки сучасним високоякісним анестетикам болючі відчуття стають мінімальними або не відчуваються зовсім. Однак деякі пацієнти не можуть упоратися з дентофобією, для них у наших клініках пропонується видалення зуба мудрості у Дніпрі під седацією.

Медикаментозний сон дасть можливість фахівцеві виконати повний обсяг роботи, а пацієнтові пройти через це без страху та нервів.

Просте видалення зуба мудрості

Під простим видаленням розуміється операція, при якій використовуються тільки щипці та елеватори. Найчастіше застосовується на верхній щелепі, так як і вісімки та інші корінні зуби в ряду простіше витягти з кісткової тканини, яка не дуже щільна. Саме витяг у середньому триває до 30 хвилин.
Етапи простого видалення:

 1. Знеболення.
 2. Вилучення зуба з лунки.
 3. Огляд лунки на наявність уламків та їх видалення.
 4. Антисептична обробка рани.

Складне (атипове) видалення зуба мудрості

Атиповим або складним вважається видалення зуба з розрізанням ясен та видаленням частини кістки. Найчастіше його застосовують на нижній щелепі, так як у неї щільність кісткової тканини вища, а коренева система у корінних зубів складніша. Крім стандартних інструментів, додатково застосовується бормашина для випилювання кістки або роз’єднання коренів. Тривалість таких операцій – до 2-х годин.
Є кілька факторів, які можуть ускладнити видалення зуба:

 • зруйновано коронку зуба;
 • зуб має горизонтальне положення;
 • зросле коріння;
 • висока щільність кістки;
 • аномалії розвитку.

Складне видалення також здійснюється в кілька етапів:

 1. Знеболення.
 2. Антисептична обробка слизової.
 3. Різання ясен.
 4. Випилювання кістки.
 5. Вилучення зуба.
 6. Антисептична обробка рани.
 7. Ушивання рани.

Після видалення лікар дає пацієнту рекомендації та призначає антибактеріальні та знеболювальні препарати. Проконсультуватися з приводу методу видалення та дізнатися якою буде ціна на видалення зуба мудрості у вашому випадку можна у будь-якій зручній для вас клініці нашої мережі.

Показання для видалення зуба мудрості

 • 1
  Глибокі форми карієсу.
 • 2
  Затримка прорізування зуба або його часткове прорізування.
 • 3
  Неправильне становище зуба.
 • 4
  Хвороби, які потребують лікування каналів (пульпіт, періодонтит).
 • 5
  Наявність перелому щелепи у ділянці зуба.
Показати все

Протипоказання для видалення зуба мудрості

 • -
  Гострі інфекційні захворювання.
 • -
  Хвороби крові (лейкоз, гемофілія та ін.).
 • -
  Вагітність (перший та третій триместр).
 • -
  Ендокринні захворювання.
 • -
  Хвороби серцево-судинної системи.
 • -
  Гноетечение з ясен (виразковий гінгівіт).
unsplash
ДАНТИСТЪ
Територія здорової усмішки!
Записуйтесь на прийом вже зараз
Залишіть свій номер ми зв'яжемося з вами

  Видалення ретинованого зуба мудрості

  Ретинований зуб мудрості – зуб, який не прорізався і знаходиться в кістковій тканині однієї з щелеп. Операція з видалення таких зубів відноситься до складних, особливо якщо видаляти належить нижній зуб мудрості. На нижній щелепі кістка щільніша, а канали нерідко бувають сильно викривлені, тому зубу дуже складно прорізатися. Іноді лікар змушений навіть видалити фрагмент кістки та розділити бормашиною корінь на кілька частин, щоб його можна було витягти.
  Коли протипоказано виривати зуб мудрості

  • гостра стадія розвитку інфекційних захворювань (ГРВІ, гепатит А, ангіна грип);
  • захворювання крові (лейкоз, гемофілія та ін.);
  • вагітність (перший та останній триместр);
  • ендокринні захворювання та хвороби серцево-судинної системи;
  • алергічна реакція на медикаменти та анестетик;
  • якщо зуб знаходиться в області новоутворення (кіста, пухлина та ін.);
  • виразкові гінгівіти (гнотеча з ясен)

  Відновлення після видалення зуба мудрості

  Відновлення після видалення займає 1-2 тижні, під час яких пацієнт повинен дотримуватись рекомендацій лікаря-стоматолога. Після видалення не рекомендується вживати гарячу та тверду їжу, гарячі напої, прикладати грілку або перегрівати з того боку, де було вирвано зуб. Це може призвести до розширення судин і, як наслідок, до кровотечі.

  Також бажано виключити куріння на кілька днів, тому що нікотин перешкоджає загоєнню ран. Будь-які полоскання у перший день відновлення категорично заборонені. У разі виполіскування кров’яного згустку може розвинутись альвеоліт – запалення лунки. Жувати рекомендується на протилежному боці.

  Ціни на видалення зубів мудрості

  • Видалення зуба мудрості
   От 1500 ГРН.
   записатися
  • Видалення зуба мудрості (складне)
   От 2500 ГРН.
   записатися
  • Седація для дорослих
   От 4000 ГРН.
   записатися
  Наші спеціалісти
  Денис Михайлович -хірург-стоматолог у мережі клінік ДантистЪ. За роки практики провів понад 1000 операцій, чим змінив життя багатьох пацієнтів та повернув їм втрачений комфорт. Лікар докладає максимум зусиль підвищення свого професійного рівня.

  освіта:

  Высшее. Донецкий национальный медицинский университет.

  CПЕЦИАЛИЗАЦИЯ:

  Лікар-стоматолог-хірург
  записатися до лікаря
  Ольга Михайлівна має досвід з аналдержадації у стоматології понад 14 років. Регулярно відвідує майстер-класи та навчальні курси для вдосконалення навичок, оскільки напрямок її роботи є дуже відповідальним і потребує високої кваліфікації.

  освіта:

  Вища. Дніпропетровська медична академія

  CПЕЦИАЛИЗАЦИЯ:

  Лікар-анестезіолог
  записатися до лікаря
  Відгуки клієнтів
  Поліна
  14/03/2020
  Я зверталася до клініки із зубом мудрості, який ріс під кутом і не до кінця ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК
  Юрій
  13/12/2019
  У мене був перелом зуба через травму. Звернувся до клініки Дантист для вирішення проблеми. Перелом ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК
  Ольга
  18/05/2020
  Я видаляла майже зруйнований корінний зуб у клініці Дантист на бульварі Слави. Процедура проходила під ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК