Резекція зуба — так називається процедура відсікання частини ураженого інфекцією кореня. Це дозволяє зупинити запальний процес та не допустити його поширення на здорові тканини. Резекція верхівки кореня зуба проводиться під місцевою анестезією, з повторним лікуванням кореневих каналів та подальшим відновленням пломби зуба. Також можна пролікувати зуб, який знаходиться під коронкою, не знімаючи її – доступ до кореня лікар отримує через розріз у яснах.
Показання до резекції верхівки кореня зуба
Видалення частини кореня зуба показано у разі розвитку серйозних стоматологічних захворювань, серед яких:
- пародонтит – запалення такней навколо кореня зуба, яке характеризується набряком, болями, гноетечением з ясен, кровоточивістю, рухливістю зуба;
- гранулема — розростання інфікованих тканин розміром до 5 мм, яке виявляє себе гострими болями та набряком;
- кіста — запальний процес округлої форми, капсула з рідиною, розміром від кількох міліметрів до 2-3 сантиметрів.
Резекція верхівки кореня за наявності кісти проводиться для однокорінних зубів. У випадку з багаторівневими зубами показано гемісекцію – операцію з ампутації одного з коренів.
Також резекція показана у таких випадках:
- ендодонтичне лікування не показало хороших результатів;
- при викривленні кореневих каналів та неможливості їх пролікувати загальноприйнятим способом.
Як відбувається операція резекції верхівки кореня
У клініках мережі «ДантистЪ» у Дніпрі операція резекції верхівки кореня зуба виконується в максимально комфортних для пацієнта умовах. Наші стоматологи використовують сучасні методики та обладнання, а також високоякісні матеріали, які дозволяють звести до мінімуму розвиток побічних реакцій та ускладнень.
Насамперед лікар проводить збір анамнезу: розпитує пацієнта про його самопочуття, ставить навідні питання, які допомагають в уточненні діагнозу. Потім виконується інструментальний огляд. Після цього призначається рентген діагностика: багато захворювань не виявляють себе якими-небудь симптомами і виявити патологію можна тільки на знімку. Потім призначається резекція, яка виконується у кілька етапів:
- Знеболення — проводять місцеву анестезію якісним анестетиком, при якому пацієнт не відчуватиме болю. При необхідності анестезія може бути доповнена внутрішньовенною седацією.
- Розріз ясен у проекції верхівки кореня зуба — відшаровується м’яка тканина, під якою знаходиться кістка.
- Випилювання кісткової тканини, яка закриває корінь — для доступу до кореня зуба використовують спеціальні кісткові бори, які розпилюють кістку.
- Вискоблювання запального вогнища з верхівки кореня зуба очищають верхівку кореня від інфекції.
- Видалення верхівки кореня зуба шляхом косого зрізу — це робиться для того, щоб інфекція не поширилася на здорові тканини зуба
- Антисептична обробка.
- У порожнину, що утворилася, на місці верхівки кореня зуба закладається кістковий матеріал і плазма крові пацієнта — для швидкого відновлення після операції.
- Рана ушивається та ставиться дренаж.