Діагностика пародонтиту в Дніпрі — одна з послуг клінік мережі «ДантистЪ». Пародонтитом називають запалення пародонту – тканин, які оточують зуб у його альвеолі та утримують його на місці. Це одне з найпідступніших захворювань ротової порожнини: поступово розвиваючись, на початкових стадіях воно не має яскраво виражених симптомів і часто пацієнти ігнорують перші його ознаки. Біль, кровотечі та гнійні виділення говорять про те, що запалення вже розвинулося. У такому разі потрібне комплексне лікування. Без лікування хвороба прогресує, При несвоєчасному зверненні до стоматолога ви ризикуєте втратити зуби!
Найпоширеніша причина розвитку пародонтиту — недостатня або неякісна гігієна ротової порожнини. Серед інших причин:
- надмірне споживання солодощів;
- травми ясен або зубів;
- гіповітаміноз (вітамінів С та групи В);
- куріння, вживання жувального тютюну;
- тривалий прийом медикаментів (антидепресантів, протизапальних ліків);
неякісне лікування карієсу, встановлення пломб, протезів; - цукровий діабет;
- зміна гормонального фону через вагітність, годування груддю, захворювання.
Симптоми та стадії пародонтиту
Як розпізнати хворобу? Яскраво виражений больовий синдром, як за карієсу — нехарактерний для пародонтиту симптом. Тому пацієнти не відразу помічають проблему: інші, менш специфічні, симптоми часто ігноруються. Це, зокрема:
- кров під час чищення зубів;
- поганий запах з рота;
- надто в’язка слина;
- підвищена чутливість зубів та ясен;
- набряклість, почуття пульсації в яснах;
- оголення зубних коренів та рухливість зубів.
На початковій стадії помітити розвиток захворювання може лікар-парадонтолог. Тому так важливо регулярно проходити профогляди.
Лікування пародонтиту відрізняється залежно від його форми, стадії та супутніх захворювань пацієнта.
Виділяють 3 стадії пародонтиту:
I стадія (гінгівіт) — регулярно з’являються кровотечі з ясен під час чищення зубів або пережовування занадто твердої їжі, часто клієнти приймають подібні симптоми за варіант норми та упускають дорогоцінний час;
II стадія — з’являється неприємний запах з рота, який неможливо прибрати за допомогою простого чищення зубів, ясна стає більш пухким і опускається, за рахунок чого зуби виглядають подовженими, проміжки між ними стають більшими;
III стадія — крім крові з-під ясен може виділятися гній, вона опухає, зуби стають чутливі, особливо до кислого і солодкого, починають хитатися, через що прийом їжі стає дискомфортним і навіть болючим.