Запис на консультацію

Головна сторінкаОртодонтіяЛігатурні брекети

Лігатурні брекети

Зміст:

Лігатурні брекети
Лігатурні брекети
Лігатурні брекети
Лігатурні брекети
Лігатурні брекети
Лігатурні брекети

Гарні рівні зуби – мрія багатьох наших пацієнтів. Це не дивно: статистика показує, що правильний прикус має лише невеликий відсоток населення. Інші люди мають ті чи інші відхилення від норми. Вважається, що криві зуби є лише естетичною проблемою, але це далеко не так. Неправильний прикус сприяє нерівномірному розподілу жувального навантаження, що не тільки призводить до неправильного розвитку щелеп, але може стати причиною захворювань шлунково-кишкового тракту. Виправити прикус або скрученість зубів можна, поставивши лігатурні брекети в Дніпрі в будь-якій клініці мережі «ДантистЪ».

Лігатурні брекети — класичний стандарт ортодонтичного лікування. Дехто вважає їх застарілим, проте навіть сьогодні серед найновіших розробок в ортодонтії ці брекети системи залишаються найпопулярнішими.

Лігатурні брекети є конструкцією з металевої парфуми, скоб і лігатур — тонких кілець із дроту або гуми, які охоплюють кріплення кожного брекету. Лігатури необхідно міняти кожні 3-4 тижні у кабінеті стоматолога.

Сьогодні з’явилися більш сучасні самолігуючі системи, які не вимагають такого частого відвідування стоматолога, проте брекети з лігатурами для багатьох пацієнтів, які мають сильні деформації, залишаються єдиним варіантом, що дозволяє отримати посмішку мрії.

Лігатурні брекети: різновиди

За розташуванням на зубах розрізняють вестибулярні та лінгвальні брекети. Перші кріпляться до передньої частини зубів, другі – до задньої. Вестибулярні лігатурні брекети найпоширеніші. Вони помітні за усмішкою, але високоефективні. Лінгвальні ж брекети абсолютно непомітні, але відрізняються довшим терміном лікування та високою вартістю. При цьому не кожну патологію можна виправити прихованою конструкцією, тому при серйозних деформаціях стоматологи рекомендують ставити саме вестибулярну систему.

За типом матеріалів розрізняють:

 1. Металеві брекети. Найдоступніші за вартістю системи. Вони відрізняються високою надійністю та ефективністю, але низькою естетичністю. Проте метал можна пофарбувати у різні кольори — кольорові металеві лігатурні брекети часто використовують у дитячій стоматології.
 2. Керамічні брекети. Замочки підбираються під колір емалі пацієнта, дуга також може бути покрита композитними матеріалами, завдяки чому такий варіант системи виглядає набагато естетичнішим. Тому вони такі популярні. Керамічні лігатурні брекети коштують дещо дорожче за металеві, а також можуть потемніти від кави, чорного чаю та червоного вина, тому на час лікування рекомендується відмовитися від цих напоїв.
 3. Сапфірові брекети. У цих системах замочки виконані зі штучно вирощених прозорих сапфірів. Сапфірові лігатурні брекети дуже міцні та стійкі до фарбування, практично невидимі на зубах, але разом з тим найдорожчі серед інших варіантів.

Переваги та недоліки лігатурних брекет систем

Серед плюсів лігатурних брекетів:

 • висока ефективність лікування навіть найскладніших дефектів;
 • можуть встановлюватися як дітям, так і дорослим;
 • велика варіативність — можна комбінувати різні матеріали, використовувати кольорові резинки;
 • доступна ціна (залежно від вибраного типу брекетів).

Є система з лігатурами і недоліки:

 • необхідна регулярна корекція — раз на 3-4 тижні;
 • деякі елементи системи (світлі резиночки, керамічні замочки) можуть змінювати свій колір під впливом деяких продуктів або напоїв;
 • жорсткі елементи конструкції можуть приносити дискомфорт при носінні.

Показання для встановлення лігатурних брекетів

 • 1
  Глибокий прикус
 • 2
  Перехресний прикус
 • 3
  Вроджені патології щелеп
 • 4
  Скрученість одного чи кількох зубів
 • 5
  Міжзубні щілини
 • 6
  Зміна положення зуба у щелепі
 • 7
  Труднощі при пережовуванні їжі.
Показати все

Протипоказання для встановлення лігатурних брекетів

 • -
  Бруксизм
 • -
  Хвороби скронево-нижньощелепного суглоба
 • -
  Психічні розлади
 • -
  Онкологія
 • -
  Хвороби кісткової системи
 • -
  Хвороби крові
 • -
  Психічні розлади
unsplash
ДАНТИСТЪ
Територія здорової усмішки!
Записуйтесь на прийом вже зараз
Залишіть свій номер ми зв'яжемося з вами

  Етапи встановлення брекетів з лігатурами в клініці ДантистЪ

  1. Встановлення лігатурного брекету системи починається здіагностики. Перед початком ортодонтичного лікування необхідно переконатися у відсутності протипоказань (наприклад, тріщин на емалі), а також вогнищ карієсу та проблем з яснами. На момент установки брекетів виявлені каріозні порожнини мають бути очищені та запломбовані, а запалення – вилікувано.
  2. Для виготовлення індивідуальної брекет-системи стоматолог робить знімок зубів пацієнта — верхню та/або нижню щелепи. Отримані зліпки відправляються до лабораторії, де фахівці виготовлять конструкцію з урахуванням індивідуальних особливостей вашої щелепи.
  3. Після слідує установка брекетів — замочки закріплюються на зубах за допомогою спеціального клею, а потім фіксуються на дузі за допомогою лігатур.
  4. Далі пацієнту необхідно відвідувати стоматолога згідно з наміченим планом лікування для заміни лігатур, регулювання натягу дуги та контролю ходу лікування.

  Рекомендації з догляду

  Щоб ортодонтичне лікування було дійсно ефективним, необхідно суворо дотримуватися рекомендацій фахівців:

  • лігатурна брекет система потребує ретельного щоденного очищення – чистіть зуби після кожного прийому їжі, використовуйте не тільки зубну щітку, але й спеціальні йоржики для чищення брекетів, а також іригатори та зубні нитки;
  • обмежте вживання деяких продуктів та напоїв, щоб уникнути пошкодження брекетів, зокрема, виключіть із раціону чорний чай, каву, червоне вино та інші пігментовані напої, а також тверді продукти.

  Тривалість лікування

  Сказати точно, скільки триватиме ваше лікування брекетами без огляду та діагностики дуже важко. Кожен індивідуальний випадок, все залежить від тяжкості патології та обраного типу брекет системи. В середньому, виправлення прикусу та кривизни зубів триває від 1 до 2,5 років.

  Лігатурні брекети у клініках «ДантистЪ»

  Ортодонти в клініках мережі «ДантистЪ» використовують передові технології для діагностики проблем із прикусом та положенням зубів. У нас ви можете встановити лігатурні брекети з високоякісних матеріалів (метал, кераміка, сапфір), а також отримати повноцінний супровід фахівцем на весь час лікування. Ціна на лігатурні брекети в Дніпрі «ДантистЪ» залежить від обраного типу брекет системи та обсягів робіт (установка брекетів на одну або обидві щелепи). Дізнайтеся більше про ортодонтичне лікування на консультації у ортодонта у найближчій до вас клініці мережі «ДантистЪ».

  Ціни на лігатурні брекети

  • Зняття відбитків + виготовлення моделей
   От 500 грн
   записатися
  • Брекет-система металева (1 щелепа)
   От 12 000 ГРН.
   записатися
  • Брекет-система Gemini Twin металева (1 щелепа)
   От 10 000 ГРН.
   записатися
  Наші спеціалісти
  За час своєї роботи в мережі клінік "ДантистЪ" Лаура Віталіївна зарекомендувала себе як професіонал у сфері ортодонтії, за що отримала повагу колег та подяку пацієнтів.
  Лікар регулярно відвідує майстер-класи, їздить на курси підвищення кваліфікації в галузі ортодонтії та стоматології.

  освіта:

  Вища. Дніпропетровська медична академія МОЗ України

  CПЕЦИАЛИЗАЦИЯ:

  Лікар-стоматолог-ортодонт
  записатися до лікаря
  Відгуки клієнтів
  Людмила
  02/02/2021
  У Дантисті ставили кольорові брекети підлітку. Вирішили не мудрувати і поставити метал. Таких брекетів елементарно ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК
  Каріна
  29/11/2020
  Довго думала, що ставити, сапфірові чи металеві, на одній шальці терезів була естетика, на іншій ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК
  Валерія
  15/03/2021
  Дякую Лаурі Віталіївні, ортодонті клініки Дантисту, за мої рівні зуби! Дуже боялася ставити брекети у ...
  ЧИТАТИ ВІДГУК