Запис на консультацію

Види брекетів

виды брекетов

Вирішити проблему нерівних зубів або неправильного прикусу за допомогою незнімних ортодонтичних конструкцій у наші дні можна просто і безболісно. Сучасні виробники пропонують різні види брекетів, виготовлених із найкращих матеріалів, безпечних для організму людини. За дотримання всіх правил ефект від їх носіння помітний вже за недовгий час. Записуйтесь на консультацію до стоматологічної клініки, щоб фахівець докладно розповів, які бувають брекети та порекомендував оптимальний у вашому випадку варіант.

Види брекетів за матеріалом

Залежно від матеріалу, з якого виконані незнімні ортодонтичні конструкції, розрізняють:

 • металеві брекети, що виготовляються з медичної сталі. Вони доступні за ціною, надійні та міцні.
 • керамічні брекети, які виглядають естетичнішими за рахунок того, що можна підібрати їх під колір зубної емалі;
 • прозорі та блискучі сапфірові брекети з монокристалічного сапфіру. Вони привабливі зовні, не викликають алергічних реакцій, проте їхня вартість вища, ніж конструкцій з металу або кераміки;
 • безпечні біосумісні титанові брекети. Максимально довговічні та міцні, гіпоалергенні. Відносний їхній недолік – неестетичність, оскільки вони досить помітні на зубах;
 • пластикові конструкції, які виглядають привабливішими за металеві, тому не менш популярні. Однак вони мають свої недоліки – невелику міцність, менший термін служби. Крім цього, такі брекети фарбуються під впливом харчових барвників. Але сучасні виробники вирішують цю проблему, пропонуючи варіанти із кольорового пластику;
 • комбіновані брекети можуть стати вирішенням кількох проблем. Лікар може встановити більш естетично привабливу конструкцію (наприклад – сапфірову) на верхній ряд зубів, а на нижню щелепу – металеву чи титанову.

Розглянемо найпопулярніші види брекет-систем детальніше.

Металеві брекети

Конструкція брекетів із медичної сталі досить проста – це кілька елементів (кілець, замочків), закріплених на поверхні зубів та об’єднаних у загальну систему. При цьому сила тертя між дугою і пазом залишається мінімальною, тому такі вироби оптимальні для тих, кому комфорт у носінні важливіший за все інше. Деякі компанії виготовляють повністю золоті брекет-системи, які наголошують на індивідуальності і є повністю гіпоалергенними, тому що золото біологічно нейтральне.

Керамічні брекети

Керамічні ортодонтичні конструкції бувають монокристалічними та полікристалічними. За принципом дії вони цілком ідентичні, відмінність є лише у вигляді. Полікристалічні прозорі лише частково, також вони мають матову поверхню. Такі конструкції не дратують м’які тканини в ротовій порожнині, надійно прикріплюються до зубної емалі, досить міцні. За наявності всіх цих переваг є деякі недоліки. Виправлення зубного ряду за допомогою керамічних брекет-систем займає більше часу, ніж під час лікування металевими. Крім того, брекети даного виду більших розмірів та вище за вартістю.

Сапфірові брекети

Сапфірові ортодонтичні конструкції – ідеальний вибір для тих, кому дуже важливою є зовнішня привабливість. Вони практично непомітні для оточуючих, не впливають на дикцію, не фарбуються під час носіння та залишаються повністю прозорими. Крім цього, на них не накопичується наліт, вони гіпоалергенні, довговічні та прості у догляді.

Комбіновані брекети

Комбіновані брекет-системи дозволяють досягти компромісу між естетикою, комфортом та вартістю. Їх можна підібрати таким чином, щоб ефективно вирішити проблеми зубного ряду, що існують у пацієнта, і разом з тим зберегти естетичну привабливість ортодонтичної конструкції. Наприклад, якщо у людини нижні зуби дуже викривлені, виправити ситуацію допоможуть недорогі металеві брекети. Метал на нижній щелепі не буде надто видно, оскільки вона частково прикривається верхньою. А ось на верхню щелепу можна встановити прозору конструкцію, яка буде максимально непомітною при розмові та посмішці.

Види брекетів типу фіксації

Класифікація брекетів здійснюється також за способом фіксації. Незалежно від матеріалу виготовлення, брекети можуть бути лігатурними та самолігуючими (безлігатурними.). У першому варіанті для з’єднання замочків та дуги застосовуються лігатури (еластичні кільця). У другому випадку дуги знаходяться у спеціальних пазах із замочками. Яку систему вибрати в кожному конкретному випадку, вирішує лікар після детального огляду.

Лігатурні брекети

Конструкція таких систем вбачає наявність дуг, замочків та лігатур. Вони надійно підтримують дугу в пазах брекетів та дозволяють досягти необхідного ефекту. Однак необхідно регулярно відвідувати ортодонта (раз на місяць) для заміни дуги, оскільки еластичні лігатури з часом розтягуються та перестають виконувати свої функції. З переваг можна виділити доступну вартість, надійність та ефективність. З недоліків – складність догляду за ротовою порожниною, тривалий період адаптації.

Самолігуючі брекети

Більш сучасними та зручними можна назвати самолігуючі брекети. Вони виглядають акуратніше, мають менший розмір замочків, не заважають доглядати за зубами. Основне достоїнство – з допомогою зуби швидше переміщуються у необхідне становище, тобто термін лікування скорочується. Однак у них є недолік – неможливість застосування при деяких захворюваннях.

Види брекетів за способом розташування на зубах

Залежно від особливостей установки на зубах, розрізняють такі типи брекет-систем: зовнішні або вестибулярні, а також внутрішні або лінгвальні. У кожного з цих видів є свої переваги та недоліки, які потрібно розглянути докладніше.

Вестибулярні (зовнішні)

Кріпляться на зовнішній частині зубів за допомогою спеціальних ортодонтичних матеріалів, при цьому не впливають на емаль. Можуть бути металевими, керамічними тощо. Популярні завдяки своїй надійності та простоті у догляді.

Лінгвальні (внутрішні)

Розташовуються на внутрішній поверхні зубів, тому повністю непомітні при розмові та посмішці. Виготовляються з різних матеріалів, залежно від конкретної проблеми пацієнта. Лінгвальні брекети мають невеликі недоліки – тривалий термін адаптації, порушення дикції у початковий період носіння, більш тривалі терміни лікування.

Ціна брекет систем

У нашій стоматологічній клініці ви можете дізнатися, які різновиди брекетів пропонують сучасні виробники, проконсультуватися з ортодонтом, встановити потрібну конструкцію. Попередня вартість брекет-систем наведена далі (зазначена ціна брекету на одну щелепу):

 • з кераміки – від 16 тис. грн.;
 • з металу – від 12 тис. грн.;
 • лігатурна металева – від 12 тис. грн;
 • лігатурна металева (Gemini Twin) – від 10 тис. грн.;
 • самолігуюча – від 15 тис. грн;
 • сапфірова – від 16 тис. грн.

Остаточна вартість брекет-системи формується індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням ступеня виразності його стоматологічних проблем, матеріалу виготовлення та типу брекету.

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

  * - поля обов'язкові для заповнення!