Ви стали відчувати довільні чи пульсуючі болі у зубі, підвищену чутливість його до температури? Це можуть бути симптоми поширеного захворювання зубощелепної системи – пульпіту.
Пульпіт – запальний процес пульпи (судинно-нервового пучка) зуба. Основною його причиною є не вилікуваний карієс. Також він може бути причиною різних патологічних процесів у ротовій порожнині, травм зубів.
Пульпіт може виникнути з кількох причин:
- своєчасно не вилікуваний карієс;
- неакуратні стоматологічні маніпуляції;
- сколи, тріщини зуба, отримані внаслідок травми;
- надмірне вживання продуктів з високим вмістом цукру та кислоти (солодкі газовані напої, цитрусові, карамель, жувальні цукерки, алкоголь);
- інфекції в крові у пацієнта;
- дефіцит кальцію.
Багато людей відкладають візит до стоматолога до останнього, терплячи біль і дискомфорт, проте не багато хто знає, чим це загрожує. Запущений пульпіт може стати причиною розвитку флюсу (запального процесу з боку окістя), періодонтиту (запалення верхівки кореня зуба), некрозу пульпи і навіть сепсису. Щоб не допустити страшних наслідків, звертайтеся до клініки мережі «ДантистЪ» при появі перших тривожних симптомів — наші фахівці можуть вилікувати пульпіт у Дніпрі якісно та без болю.
Види та симптоми пульпіту
Визначається гострий та хронічний пульпіт.
Для гострої форми характерний стрімкий розвиток хвороби. Хронічна форма може розвиватися кілька місяців.
Гострий дифузний пульпіт супроводжується яскраво вираженим больовим синдромом, який особливо посилюється ночами, внаслідок чого у пацієнта спостерігається безсоння. Біль може іррадіювати у скроню та на сусідні зуби. Це позначається на працездатності людини.
Хронічний пульпіт може протікати безсимптомно і ніяк не проявляти себе протягом кількох років. Загострення хвороби відбуватиметься на останній стадії: відзначається сильний біль при жуванні, накушуванні, реакція на холодне та гаряче, потемніння емалі ураженого зуба.
Хронічний пульпіт поділяється на:
- Фіброзний – початкова стадія хвороби, для якої характерне розростання сполучної грануляційної тканини. Як правило, при огляді у зубі виявляється глибока каріозна порожнина. Болючість відчувається при натисканні.
- Гангренозний – при цій формі пульпіту пульпа набуває сірого кольору. У кореневих каналах спостерігаються некротичні зміни. При хронічному гангренозному пульпіті відчувається поганий запах із рота, больовий синдром яскраво виражений.
- Гіпертрофічний – розвивається в зубі з відкритою каріозною порожниною. Під впливом зовнішніх чинників у камері пульпи утворюється грануляційна тканина. Можливе утворення поліпа. Для гіпертрофічного пульпіту характерний гострий біль та кровоточивість.
Лікування хронічного гіпертрофічного пульпіту, як і всіх інших видів, має бути своєчасним.
Діагностика пульпіту зуба
У клініках мережі «ДантистЪ» професійні фахівці зроблять все, щоб зберегти ваш зуб, уражений пульпітом. Для початку важливою є правильна диференціальна діагностика пульпіту.
Лікар-стоматолог нашої клініки під час спілкування з пацієнтом детально з’ясовує періодичність, інтенсивність болю. Проводить рентген-діагностику або комп’ютерну томографію. Поєднання результатів досліджень дає можливість точно визначити форму захворювання та призначити грамотний протокол лікування.
Ми проводимо лікування пульпіту на якісному обладнанні німецького виробництва з використанням лише сучасних знеболювальних засобів.
Індивідуально кожному за клієнта визначається кількість відвідувань. Під особливою увагою ми тримаємо лікування пульпіту постійних зубів у дітей, під час якого враховуємо особливості раннього віку, підбираємо ті препарати, які зазнають шкоди здоров’ю дитини.