Лікування кісти зуба в Дніпрі в клініці «ДантистЪ» — одна з найбільш затребуваних послуг, яку наші фахівці надають на найвищому рівні.
Кіста – серйозна патологія запального характеру. Являє собою капсулу із щільними стінками, заповнену рідиною. Розмір новоутворення – від кількох міліметрів до кількох сантиметрів.
Кісти можуть з’являтися з різних причин:
- травми щелепи;
- невилікований карієс в останній стадії;
- невиліковані хвороби пародонту;
- внаслідок нетипового прорізування вісімок (зубів мудрості);
- внаслідок прорізування молочних зубів у дітей.
Без своєчасного лікування кіста в зубі може збільшуватися в розмірах, запалення може поширюватися на навколишні тканини (ясна, щока, окістя, кістка, лімфовузли) і навіть перероджуватися в злоякісне новоутворення.
Симптоми кіст зуба
- утворення чітко вираженої пухлини на яснах, яка з часом може збільшуватися в розмірах;
- припухлість в області ураженого зуба;
- постійний ниючий зубний біль;
- біль при надкушуванні, жуванні, особливо твердих продуктів;
- підвищена температура тіла, яка погано піддається корекції за допомогою жарознижувальних засобів.
Виявивши у себе описані симптоми, запишіться на прийом до однієї з клінік мережі «ДантистЪ»: наші фахівці знають як вилікувати або видалити кісту зуба максимально безболісно і з мінімальним ризиком розвитку ускладнень.
Види зубної кісти
Залежно від виду кісти розрізняються симптоми хвороби та підходи до лікування.
1. Коренева кіста
Виявити його можна на рентген знімку. Розвивається у верхівковій частині кореня з гранульоми, що утворилася внаслідок відмирання тканин пульпи. Лікування кореневої кісти найчастіше ендодонтичне. Якщо воно не дало результатів, приймається рішення про хірургічний кюретаж освіти.
2. Радикулярна кіста
Найпоширеніший вид утворень. Виникає під коронкою зуба і формується на тлі хронічних захворювань (глибокий карієс, пульпіт, періодонтит), а також інфекції в пазусі гайморової або вусі. Буває безсимптомною, також може викликати сильний біль, набряклість, підвищення температури і збільшення регіональних лімфовузлів.
3. Фолікулярна кіста на яснах
Найчастіше, така кіста на яснах формується над зубами, що не прорізаються. Розвивається вона з фолікулярного мішечка і може призвести до великих ушкоджень зуба. Кіста швидко розвивається і може пересуватися на сусідні зуби.
4. Резидулярна киса
Вона ж залишкова. Утворюється чи виникає повторно після видалення зуба із патологією. Однією з причин виникнення є занесена інфекція або неякісно проведена операція з видалення зуба.
Лікування кісти зуба
У клініках мережі «ДантистЪ» практикується сучасне видалення кісти зуба в Дніпрі зі збереженням самого зуба. Чим раніше буде виявлено проблему, тим вищою буде ефективність лікування. Рекомендуємо регулярно проходити профілактичні огляди, щоб не упустити початкову стадію хвороби.