Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогХірургіяЧи потрібно видаляти зуби мудрості, коли й навіщо

Чи потрібно видаляти зуби мудрості, коли й навіщо

зубы мудрости

Вісімки – це моляри, які виростають останніми. Вони дуже часто викликають дискомфорт і потребують усунення. Дізнайтеся, як видаляють зуби мудрості і чи потрібно їх позбуватися.

Більшість людей усвідомлює серйозність ситуації, коли виникають дискомфортні відчуття. Стоматологи рекомендують регулярно відвідувати кабінет стоматолога, щоб стежити за здоров’ям своїх вісімок під час огляду. Це актуально, якщо третій моляр є присутнім, але не до кінця виріс, або якщо не болить і залишається повністю в яснах.

Що таке зуб мудрості і чи всі вони мають?

Вісімки є останніми молярами і виникають, коли верхня і нижня щелепи повністю розвинені. Вони часто викликають неприємні відчуття у роті:

  • кровоточивість ясен;

  • зміна положення зубного ряду;

  • сильний біль, спричинений тиском на нерви.

Процес зростання вісімок дуже індивідуальний і не можна однозначно сказати, чи потрібно виривати зуби мудрості. Це залежить від багатьох факторів. Базовим, безперечно, є генетична схильність. Зазвичай процес зростання займає близько трьох років. Поява 8 зубів поетапна. Буває й так, що вісімки взагалі не прорізалися і ця ситуація не турбує до самої старості.

Треті моляри можуть бути докучливими. Рідко процес прорізування проходить зовсім непомітно. Часто супроводжується досить сильними болями, а також рядом інших недуг. Це викликано відсутністю достатнього місця в ротовій порожнині, і наслідки видалення зуба мудрості можуть досить довго проявлятися у вигляді болючих відчуттів, поки зубний ряд не прийде в норму після втручань.

Чи потрібні зуби мудрості?

На жаль, вісімки служать недовго, і існує думка, що їх не варто лікувати. В результаті, щоб знизити ризик повторного виникнення хворобливих відчуттів, багато пацієнтів воліють позбутися їх. Це відбувається тому, що пацієнт не розуміє, коли треба видаляти зуби мудрості, а коли їх доцільно залишити.

Якщо людині так пощастило, і її вісімки виросли правильно і в потрібному місці, слід ставитись до них дбайливо. Гарні, здорові 8-ки видаляти не можна. Просто потрібно доглядати їх і чистити, пам’ятаючи у тому, що поруч із ними частіше можуть залишатися залишки їжі. На жаль, вісімками часто нехтують і вони так легко руйнуються. Звідси виникає масове нерозуміння, чи обов’язково видаляти зуб мудрості.

Чи небезпечно чи ні видаляти зуби мудрості?

Питання досить індивідуальне. Їхнє прорізування супроводжується сильним дискомфортом і почуттям виштовхування. Відстань у зубному ряду починає зменшуватися. Це пояснює те, чому весь ряд починає викривлятися і призводить до появи нерівностей у прикусі.

Буває і так, що вісім ріжеться неправильно. Зуби мудрості вплив на організм мають слабке лише за умови правильного прорізування та відсутності болю. Якщо ж виникла вищевказана симптоматика, то їх краще швидше позбутися.

У будь-якому випадку – краще проконсультуватися зі своїм стоматологом та ортодонтом. Стоматологічна клініка Дантист регулярно приймає пацієнтів із подібними проблемами. Наші професіонали обов’язково зможуть визначити, на якій стадії відбувається прорізування і чи можна видалити лише один зуб мудрості.

Чи небезпечно чи ні видаляти зуби мудрості?

Складність маніпуляцій часом залежить від того, скільки видаляють зуб мудрості. Втручання безпечніше проводити більш ранньому віці. І тут кістка залишається гнучкою, і всі хірургічні маніпуляції пов’язані з меншим ризиком ускладнень. Але іноді видалення зачатків у молодих людей відбувається складніше, ніж вже повністю сформованих у пацієнтів похилого віку. Вкрай важливо вчасно звернутися до хірурга, зробити якісний та достовірний рентген зубів. Це допомагає зрозуміти, чи варто позбавлятися їх, спланувати процедуру і зменшити дискомфорт пацієнта.

У разі хірургічного втручання лікар накладає шви на ясна та пов’язку на рану. Після процедури важливо дотримуватися вказівок стоматолога, що дозволить уникнути ускладнень.

Коли зуб мудрості видаляти не треба?

Коли треті моляри прорізуються правильно, поступово, без болю, не деформують зубний ряд, не обов’язково рвати. Що буде, якщо не вирвати зуб мудрості, що зростає неправильно і викликає дискомфорт? Можливе виникнення ускладнень у вигляді нагноєння, запалення, зараження карієсом сусідніх зубів. Клініка Дантист щорічно проводить десятки найскладніших стоматологічних маніпуляцій та пропонує видалити зуб мудрості у Дніпрі безболісно та недорого.

Коли з «вісімкою» краще попрощатися і чи варто цього боятися

Необхідність видалення точно визначити може лікар. Якщо є біль або дискомфорт – обов’язково варто відвідати спеціаліста. Боятися процедури не варто, адже всі маніпуляції проводяться під дією знеболювальних речовин. Анестезія знімає фізичний біль, але насправді деякі пацієнти відчувають реакцію нервів, що вказує на те, що рвуть третій моляр.

Деякі пацієнти можуть відчувати стрес і, отже, трохи прискорене серцебиття – це не є небезпечним для здоров’я. Лікування зазвичай не займає багато часу, і організм має шанс швидко заспокоїтися. Процедура триває недовго і під анестезією, зазвичай, місцевою.

Рекомендації щодо реабілітації після видалення

Щоб уникнути ускладнень, пов’язаних з видаленням, варто дотримуватися рекомендацій, даних стоматологом. Безперечно, особливо обережно слід ставитись до рани, що виникла в результаті видалення. Згусток, що там утворюється, є кращим захистом від забруднення. Важливо подбати про його збереження. Після видалення не слід вживати жодних напоїв та їжі протягом як мінімум 2 годин. Також слід утриматися від вживання алкоголю та куріння не менше 3 днів. Фізичні навантаження небажані. Однак важлива ретельна гігієна ротової порожнини. Проводити гігієнічну чистку слід як завжди, уникаючи місця згустку. Після завершення процедури слід почекати не менше 12 годин, перш ніж приступити до чищення.

Що може насторожити після процедури

Багато людей пов’язують вилучення вісімок з великим болем. Виправити це реально, обравши професійних фахівців, які використовують для лікування якісне обладнання, що значно зведе до мінімуму супутній дискомфорт.

Багато пацієнтів цікавляться, як зрозуміти, що після процедури щось пішло не так. Після видалення в ясна може утворитися так звана суха лунка, що також називається альвеолярним оститом або порожньою лункою. Характерний симптом – сильний, іррадіюючий біль та сірий наліт, який починає покривати стінки лунки. Вона також стає надзвичайно чутливою до дотиків. Щоб вилікувати це ускладнення, необхідно витягнути пробку з лунки, промити спеціальними розчинами, а потім прийняти знеболювальні та протизапальні засоби. Загоєння зазвичай займає близько трьох тижнів. Деякі стоматологи призначають антибіотики своїм пацієнтам одразу після видалення зуба, щоб зупинити можливу бактеріальну інфекцію. Обов’язково приймайте їх за призначенням.

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

    * - поля обов'язкові для заповнення!