Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогТерапевтична стоматологіяЯк відбувається лікування кореневих каналів зуба?

Як відбувається лікування кореневих каналів зуба?

как лечат каналы зубов

Про те, що таке пломбування каналів, добре відомо лікарям клініки ДантистЪ. Багато пацієнтів бояться походу до лікаря. Щоб позбутися страхів, потрібно розуміти, які методики для цього використовуються в сучасній стоматології, з яких етапів полягає лікування, яка профілактика потрібна, щоб уникнути цього в майбутньому.

Коли необхідно лікування зубних каналів

Зубний біль виникає, коли відбувається запалення пульпи – нервово-судинного пучка. Це трапляється у таких випадках.

 1. Карієс. На початкових стадіях можна обмежитись лише поверхневим лікуванням. Якщо з візитом до лікаря затягувати, тканини зуба руйнуються, в отворі, що утворився, накопичуються хвороботворні мікроорганізми. Вони викликають запалення нерва (пульпи). Необхідно виконати повноцінне лікування, частиною якого є пломбування кореневих каналів, щоб зупинити цей процес.
 2. Механічне вплив, до яких належать травми. Якщо постраждали зуби, велика ймовірність запалення пульпи, оскільки цілісність тканини порушена, мікроорганізми миттєво проникають усередину.
 3. Пломбування зубних каналів може знадобитися тим, хто страждає від порушення обміну речовин, цукрового діабету, інших Хронічні хвороби. Запалення може початися під здоровим зубом.

Етапи пломбування кореневих каналів

Процес досить складний, трудомісткий, його успішність безпосередньо залежить від кількох факторів:

 • ступеня руйнування;
 • індивідуальні особливості;
 • професіоналізм лікаря стоматолога.

В іншому етапи лікування каналів зубів виглядають таким чином:

 • лікар проводить зовнішній огляд, призначає зробити знімок зуба;
 • виготовляється хіміко-механічна обробка зуба, щоб видалити запалену, пошкоджену тканину, очистити від бактерій. Для цього використовується спеціальний прилад для чищення каналів зуба, що дезінфікують рідини;
 • після видалення пульпи канали заповнюються спеціальними наповнювачами, які герметично їх закривають;
 • по завершенні всіх маніпуляцій проводиться реставрація за допомогою пломбувальної пасти, коронки (якщо необхідно).

Якщо запалення є досить сильним, можуть призначити тимчасове пломбування. У цьому випадку вони заповнюються лікарським складом, який допомагає ефективно усунути запальні процеси. Після повноцінного, якісного лікування наступної реставрації зуби виглядають естетично, повноцінно виконують свої функції.

Які матеріали використовую для пломбування зубних каналів

У сучасній стоматології використовуються якісні матеріали для лікування та пломбування. Їхній склад розробляється у провідних світових лабораторіях, ретельно тестується. Чим заповнюють зубні канали? Спеціальними пастами, які:

 • мають антимікробну дію;
 • не викликають алергію, відторгнення;
 • мають герметичні властивості;
 • відрізняються міцністю, тривалим терміном служби.

Таким чином, їх використання робить лікування ще ефективнішим, забезпечує захист.

Часті питання щодо пломбування зубних каналів

Досить часто певні страхи, сумніви з’являються, якщо людина не має достатньої кількості достовірної інформації про проведення стоматологічних процедур. Відповіді на найчастіші запитання допоможуть вам із ними впоратися.

 1. Як довго триває процедура? Мінімальний час 20 хвилин. Воно може більше, оскільки залежить від обсягу майбутніх робіт і від того, скільки каналів у зубах (кожен необхідно готувати і запломбувати зуб. ). Їх може бути від одного до п’яти. Точніший час можна назвати лише після огляду та знімка.
 2. Обов’язково потрібна коронка після пломбування? Не завжди. Залежить від ступеня руйнування стін. Якщо вони значні, коронка буде хорошим рішенням, оскільки дозволяє уникнути видалення. Вона абсолютно природно виглядає, нічим не відрізняється. При незначній руйнації можна обійтися пломбою.
 3. Що таке лікування каналів зуба? Лікуванням є видалення пошкоджених тканин, подальше пломбування.
 4. Чому пломбування каналів вважається складною процедурою? Операція вимагає високої точності у всьому: дотриманні всіх встановлених процедур, маніпуляцій. Крім того, від стоматолога вимагається великий досвід її проведення. Місце, яке піддається обробці, практично приховано від очей лікаря, тому йому доводиться діяти орієнтуючись виключно раніше зроблений знімок. Якщо залишити найменшу ділянку необробленою або погано обробленою, існує ризик повторного запалення, необхідності ще однієї процедури.
 5. Чи потрібна анестезія під час пломбування каналів? Так, перед початком лікування роблять знеболювання. Це пов’язано з необхідністю знизити можливий біль через механічну дію щелепи, ясна.

Профілактичні заходи

Найчастіше пломбування каналів потрібне тим, у кого розвинувся карієс. Щоб цього не допустити в майбутньому, слід дотримуватися простих профілактичних заходів.

 1. Щоденна, повноцінна гігієна ротової порожнини.
 2. Правильне харчування, з низьким вмістом цукру, достатньою кількістю кальцію.
 3. Профілактичні огляди в кабінеті стоматолога, який може на ранній стадії визначити початок карієсу, хвороби ясен, усунути їх швидко та безболісно.
 4. Щорчне профілактичне обстеження, щоб виключити хронічні захворювання, розпочати своєчасне лікування.

Прості рекомендації допоможуть вам зберегти здоров’я ротової порожнини протягом усього життя.

Висновок

Впоратися зі стресом можна, якщо довірити турботу про здоров’я справжнім професіоналам своєї справи. Такі працюють у мережі клінік ДантистЪ.

 1. Для діагностики, лікування використовується найсучасніше обладнання.
 2. Всі препарати, розчини, пасти мають необхідні ліцензії, зберігаються у належних умовах. Ви можете бути повністю впевнені у їх якості та безпеці для здоров’я.
 3. Всі співробітники клініки мають високий рівень кваліфікації, багаторічний досвід роботи. Вони виконують необхідні маніпуляції швидко, точно, акуратно, щоб максимально знизити можливий стрес, не завдавати пацієнтам надмірного болю.

Тож не варто відкладати візит до стоматолога. Якщо турбує біль, ви хочете переконатися у відсутності проблем у ротовій порожнині, дізнатися як відбувається лікування зуба, просто зателефонуйте вказаним на сайті і запишіться на прийом. У клініці ДантистЪ вам допоможуть впоратися зі страхами, будь-якими хворобами порожнини рота.

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

  * - поля обов'язкові для заповнення!