Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогХірургіяЩо робити, якщо болить щелепа при відкритті рота та жуванні?

Що робити, якщо болить щелепа при відкритті рота та жуванні?

что такое внчс

Буває так, що болить щелепа біля вуха під час відкриття рота. Це неприємне відчуття який завжди пов’язують із необхідністю відвідати стоматолога. Тому якщо вам уже доводилося стикатися з подібним явищем, хочете розібрати його причини, дізнатися про сучасні методики лікування, тоді варто розібратися в проблемі детальніше.

Що таке СНЩС?

Біль у щелепі, жувальних м’язах безпосередньо пов’язаний з дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС). Під час руху він тисне, ушкоджує прилеглу тканину. Біль може відчуватися як:

 • тягнуча, присутня постійно;
 • різка, що з’являється під час руху щелепою, що зникає у стані спокою;
 • гостра під час жування, позіхання, спробі широко відкрити рот;
 • простирлива при будь-якому, навіть незначному русі щелепою.

Намагатися позбавитися її самостійно точно не варто. Знеболюючі препарати, примочки тут не допоможуть. Необхідно звернутися до стоматології, щоб лікар провів повноцінне обстеження, встановив чомусь болить щелепу при відкритті рота, підібрав відповідне лікування СНЩС

Причини болю в щелепі

Незважаючи на схожість симптомів, причини виникнення болю можуть бути різними. Розглянемо деякі з них.

 1. Травма. Якщо болить щелепа біля вуха під час жування після того, як ви вдарилися (не обов’язково дуже боляче), швидше за все під час удару були пошкоджені м’які тканини, що оточують щелепний суглоб. До болю призводить запальний процес усередині них.
 2. Вивих. У гострій формі з’являється через сильний удар або різке позіхання. У хронічній формі вивих розвивається через високу рухливість суглоба.
 3. Лікування каналів зуба. Залежно від місця розташування зуба, складності лікування, професіоналізму лікаря, може постраждати тканина, що оточує СНЩС. Результат – після пломбування боляче відкривати рот з одного боку. Аналогічно біль може спровокувати видалення зуба мудрості.
 4. Жування на одній стороні. Через зубний біль, після лікування, через відсутність зубів, у багатьох формується звичка жувати тільки на одному боці. Нерівномірне навантаження, постійна напруга призводить до болючих відчуттів при змиканні зубів, жуванні.
 5. Неправильний прикус. Якщо не виправляти його, навантаження розподіляється нерівномірно на м’язи обличчя, вони перенапружуються, постійно болить щелепу при жуванні.
 6. Бруксизм. Самостійно людині складно визначити, чи з’являється у нього під час сну скрегіт зубами чи ні. Тому приходиться справа з наслідками. Серед них: стирання зубної емалі, роздільна здатність зубів, біль у щелепному суглобі при відкритті рота.
 7. Запальні, інфекційні хвороби. Остеомієліт – одна з них. Вони вражають лицьові м’язи, спричиняють біль, набряклість.

Коли звернутися до лікаря

Той факт, що різкий біль у щелепі при жуванні, травма привід якнайшвидше відвідати лікаря, сумніву не викликає. Але є менш виражені симптоми, які є сигналом, що настав час записатися на прийом.

 1. Під час позіхання, жування чується клацання в області вуха. Це показник того, що суглоб може зміститися будь-якої миті.
 2. Точно знаєте, що ночами скреготіте зубами. Це може помітити хтось із близьких. Не варто ігнорувати: лицьові жувальні м’язи найсильніші на тілі людини. При різкому навантаженні, сильному стисканні, що часто відбувається через бруксизму, ризик отримати вивих, пошкодити м’язи дуже великий. Краще провести обстеження, лікування не чекаючи на гострий напад болю.
 3. Проблематично відкривати рот досить широко. Складно посміхатися, боляче позіхати.
 4. З’явився терпимий, але постійний біль біля вуха. Іноді її плутають із болем у вухах, особливо якщо раніше були хвороби, пов’язані зі слуховими органами.
 5. Не гострий біль біля вуха з’являється досить часто, неможливо відкрити рота без неї. При цьому вона досить терпима. Чим довше це продовжується, тим менше варто роздумувати над візитом до клініки. Чи затягувати, чи можлива зміна овалу обличчя, поява асиметрії, розвитку хронічних хвороб.

Як лікувати біль при жуванні та відкритті рота

Лікування всіх хвороб завжди починається з діагностики. Її проводять у кілька етапів.

 1. Опитування хворого. З’ясовують характер, тривалість вияву.
 2. Проводять огляд: зовнішній та ротовий порожнини.
 3. Обмацують зону СНЩС, з метою визначити можливе зміщення, вивих, ступінь рухливості суглоба.
 4. Визначають, наскільки сильно ви можете відкрити рот до появи болю.
 5. Перевіряють правильність прикусу.
 6. За необхідності роблять знімки всередині та зовні ротової порожнини.
 7. Проводять неврологічне обстеження.

Це лише частина заходів, які можуть бути вжиті для діагностики. Більш точно методи діагностики визначають на підставі первинного огляду та опитування хворого. В окремих випадках можуть бути запрошені інші фахівці (неврологи, травматологи, ортопеди) для встановлення остаточного діагнозу, підбору лікування.

Види лікування

Основна мета – розслабити м’язи обличчя, зафіксувати щелепу у нормальному природному положенні. На підставі отриманих даних підбираються способи лікування. Серед них можуть бути:

 • лікарська, фізіотерапія масаж;
 • накладання фіксуючих шин (при травмах, вивихах);
 • виправлення, відновлення зубного ряду;
 • зміна прикусу.

Кожен випадок індивідуальний. Тому часто використовується комплекс лікувальних, профілактичних заходів. Щоб вони були дійсно ефективними, допомогли вам забути про те, як болять жувальні м’язи, важливо звернутися до кваліфікованих фахівців.

Мережа стоматологічних клінік ДантистЪ має в своєму розпорядженні все необхідне, щоб провести якісну, повноцінну діагностику та лікування СНЩС. Якщо вас турбує біль, потрібна термінова допомога, достатньо зателефонувати за вказаними на сайті телефонами та записатися на прийом. Фахівці високого рівня з багаторічним досвідом, сучасним обладнанням, методиками лікування допоможуть вам повернутися до нормального, здорового життя.

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

  * - поля обов'язкові для заповнення!