Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогІмплантація зубівСучасні методи реставрації та відновлення зубів

Сучасні методи реставрації та відновлення зубів

реставрация зубов

Якщо один або кілька зубів зіпсовані, зруйновані, їх довелося видалити, то не варто засмучуватися: сьогодні сучасні методи відновлення зубів дозволяють повернути усмішці красу та здоров’я. Найчастіше вдається уникнути болю, тривалої реабілітації. Які технології, матеріали для цього використовуються, розберемо у деталях.

Коли потрібна реставрація зубів

Зуби необхідно відновлювати з різних причин. До найпоширеніших відносяться:

 • руйнування емалі, карієс через неправильний догляд;
 • запальні процеси в яснах;
 • хронічні хвороби, такі як цукровий діабет, порушення обміну речовин;
 • неправильне харчування з високим вмістом цукру;
 • травми особи, внаслідок яких потрібна відновна терапія.

Затягувати з вирішенням питання не варто: чим раніше розпочати лікування, тим вищі шанси на швидке вирішення проблеми. Відсутність одного або кількох зубів наводить:

 • порушення роботи травного тракту;
 • підвищеному, неправильно розподіленому навантаженні на щелепу, внаслідок якого може розвинутись запалення лицьових м’язів, змінюється овал обличчя, з’явитися асиметрія;
 • подальша руйнація;
 • розвиток хронічних хвороб;
 • руйнування ясенної тканини.

Важливо, що зараз навіть у найскладніших випадках знаходять варіанти відновлення зубів, що дозволяють вам гарно посміхатися, почуватися здоровою людиною. При цьому оточуючі не помітять різниці зі справжніми.

Способи реставрації зубів

Підходяща методика підбирається лише після огляду та повноцінної діагностики. На остаточне рішення лікаря впливає:

 • кількість відсутніх зубів, місця їх розташування, вихідний стан ротової порожнини;
 • анатомічні особливості;
 • наявність або відсутність протипоказань для проведення тих чи інших процедур;

Досить часто вирішальним чинником є ​​фінансовий бік питання. Деякі сучасні методи відновлення зубів коштують досить дорого. Тому ухвалюється рішення на користь недорогих альтернатив.

Нині використовується кілька основних методів.

 1. Прямий метод включає пломбування, нарощування зубної тканини.
 2. Непрямий використовується у випадках, коли не можна уникнути протезування. Коронки, мостоподібні, знімні протези належать до непрямих методів відновлення.
 3. Якщо зуб втрачено, застосовується відновлювальний метод. Імплантація відноситься до дорогих видів реставрації, проте результат у кілька разів міцніший, довговічніший, при цьому естетичні показники можна порівняти тільки з природними зубами. Недорога альтернатива – знімні протези.

Пряме відновлення зубів

Пломбування без подальшого протезування – це недорогі та досить швидкі способи реставрації зубів. Існує думка, що якщо зуб зруйнований або сколотий лише до певної міри, його можна застосовувати. Насправді використання нових технологій, обладнання, матеріалів дозволяє знайти рішення навіть для безнадійних, на перший погляд, випадків.

Переваги:

 • невисока вартість;
 • мінімальні витрати;
 • короткий період відновлення.

До недоліків відносять досить короткий термін служби пломбувального матеріалу, на який впливають зовнішні фактори, індивідуальні особливості. Залежно від вибраного матеріалу пломби можуть бути помітні.

Непряма реставрація зубів

Такі види відновлення зубів як непряма реставрація обійдуться дорожче. Для цього є низка об’єктивних причин.

 1. Достатньо дорогі матеріали. Для протезування найчастіше використовують кераміку. Міцний, практичний матеріал із високими естетичними показниками від провідних виробників має високу ціну.
 2. Складна дорога робота з виготовлення. Кожен протез, коронка виготовляється індивідуально, виходячи з зліпка кожному за пацієнта. Тому зробити його так, щоб він точно підійшов, це тонка, тривала, копітка праця.

Дана техніка відновлення зубів найбільш затребувана, оскільки за такої ціни має ряд переваг, що повністю її виправдовують.

 1. Міцність та довговічність. Керамічні протези при правильному догляді, дотриманні рекомендацій стоматолога, регулярних оглядах можуть бути десятиліттями.
 2. Естетичність. Якщо робота зроблена добре, з використанням якісних матеріалів, обладнання, то відрізнити протези від справжніх зможе лише лікар-стоматолог.

До недоліків можна віднести лише тривалість лікування. На відміну від пломби, яку можна встановити за 1-2 візити, на встановлення протезів може знадобитися від одного до трьох місяців. Період включає попередню підготовку, пломбування каналів, виготовлення і припасування протезів, установку.

Коронки

Поставити імплант на зуби варто, якщо постраждав лише один зуб, при цьому сусідні залишилися цілими. Якщо основна частина ціла, коронки ставлять без штифтів. При значних руйнування вони необхідні для більшої міцності. Також коронки ставлять місце імплантів.

Такі види реставрації зубів як установка коронок пов’язані з необхідністю препарувати зовнішню сторону, щоб для них було достатньо місця. Установка проводиться тільки після повного лікування каналів, підготовки, препарування, виготовлення зліпків та самого протезу.

Зубні вкладки

Якщо перераховані вище способи відновлення зубів багатьом відомі, то зубні вкладки більшість є новинкою. Це за своєю суттю така сама пломба. Однак її виготовляють по зліпку з кераміки. Допустиме використання тільки якщо руйнація торкнулася менше половини зубного тіла.

На відміну від звичайної пломби довше служить, краще “переносить” механічні навантаження. Також багаторазово перевершує за естетичними параметрами – її наявність практично непомітна.

Вініри

Саме передні зуби – наша візитна картка. Через сколи, тріщини, плями на емалі, посмішка втрачає привабливість. У цих випадках виручить установка вінірів у Дніпрі. Це тонкі керамічні накладки, які легко сховають недоліки, що надійно захищають емаль від подальшого руйнування. Вони також використовуються для вирівнювання зубного ряду. З ними усмішка стає по-справжньому красивою, білою, при цьому виглядає цілком природно, якби такою була від природи.

Способи відновлення втрачених зубів

Досить часто стоїть питання про те, щоб відновити одразу кілька втрачених зубів, які потрібно було видалити або втратили внаслідок травми. Якщо відстань між уцілілими зубами значна, то для встановлення мостових протезів необхідне імплантування. У чому полягають переваги імплантів?

 1. Надійність та довговічність. Виробники надають на них довічну гарантію.
 2. Відмінні естетичні дані. Після встановлення коронки або протезів поверх імпланту він нічим не відрізняється від “рідного” зуба.
 3. Комфорт під час використання. Нема почуття дискомфорту, відчуття чужорідного предмета в роті.

У деяких випадках, через індивідуальні особливості, наявність протипоказань, єдиною альтернативою стають знімні протези.

Щоб точно визначити, яка методика підійде краще у вашому випадку, варто звернутися до мережі стоматологічних клінік ДантистЪ. Тут проводиться

тотальна реставрація зубів з використанням найновіших методик, кращого обладнання та матеріалів спеціалістами вищої категорії.

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

  * - поля обов'язкові для заповнення!