Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогТерапевтична стоматологіяУ яких випадках потрібний мікроскоп у стоматології

У яких випадках потрібний мікроскоп у стоматології

В каких случаях нужен микроскоп в стоматологии

Можливо, ви колись запитували – навіщо потрібен мікроскоп у стоматології? Чим він допомагає лікареві і чому використовується майже у всіх сучасних клініках? Насправді відповідь буде дуже простою – стоматологічний мікроскоп дозволяє лікареві побачити картину, що значно відрізняється від тієї, яку він бачить неозброєним оком. Можна сказати, що перед ним постає абсолютно інший світ. Один раз скориставшись таким обладнанням, будь-який стоматолог зрозуміє, скільки він не помічав до цього.

Відповідно – чим чіткіше видно проблему, тим швидше і якісніше можна її усунути. Крім цього, у стоматологічній практиці зустрічаються ситуації, в яких без спеціального обладнання просто не обійтися. Наприклад – під час лікування зубних каналів. Завдяки використанню дентального мікроскопа фахівцям вдається рятувати зуби, які раніше довелося б видаляти.

Переваги лікування зубів з мікроскопом

Отже, які ж переваги має лікування зубів під мікроскопом? Перерахуємо основні з них:

 • з’являється можливість виконати високоточну діагностику. Завдяки багаторазовому збільшенню та повноті огляду стоматолог детально вивчає порожнину рота та ставить правильний діагноз. Лікар чітко бачить найдрібніші дефекти зубів, може діагностувати більшість захворювань на ранньому етапі;
 • можливість виконання точного препарування, завдяки чому забезпечується збереження здорової зубної тканини;
 • висока точність терапевтичного, хірургічного, ендодонтичного лікування завдяки візуалізації прихованих дефектів, хорошому огляду прихованих дефектів, кращому освітленню, контролю якості прилягання пломби, хорошій деталізації анатомії тканин у процесі виконання імплантації;
 • скорочення часу на проведення всіх маніпуляцій;
 • висока якість реставрацій;
 • зведення до мінімуму можливих ускладнень;
 • комфортніші умови роботи для стоматолога – він працює стоячи, не нахиляючись над пацієнтом, тому його очі менше втомлюються протягом робочого дня.

Також необхідно відзначити таку перевагу лікування зубів під мікроскопом, як можливість фото- та відеофіксації результатів діагностики та лікування. Це дозволяє стоматологу продемонструвати їхньому пацієнтові, обговорити з колегами, використовувати на семінарах. конференціях тощо.

Коли використовується мікроскоп у стоматології

Використовуючи мікроскоп у стоматології, можна отримати збільшене у десятки разів зображення області лікування. Саме тому це обладнання широко застосовується:

 • при діагностиці. Детальне обстеження та постановка точного діагнозу – вже половина успіху. Маючи на руках результати діагностики, виконаної за допомогою високоточного обладнання, лікар зможе призначити максимально ефективне лікування;
 • у процесі лікування зубних каналів (ендодонтичного лікування). Цей процес є дуже складним та трудомістким. До появи дентальних мікроскопів стоматологам доводилося лікувати канали буквально «на дотик». Тому результати такої процедури були непередбачуваними. Сьогодні завдяки високоточному обладнанню вдається вилікувати і зберегти зуби навіть у найзапущеніших випадках;
 • при протезуванні та художній реставрації. Від якості препарування під ортопедичні конструкції безпосередньо залежатиме щільність прилягання вінірів і коронок. Робота під мікроскопом у стоматології гарантує плавність обробки, щадне препарування, зниження травматизації;
 • у хірургічній стоматології (видалення зубів, гранульом, кіст, операції на тканинах пародонту);
 • при лікуванні запущеного карієсу. Завдяки використанню спеціального обладнання, між пломбою та зубом не залишається навіть найменших тріщин, а отже – пломба прослужить набагато довше;
 • у процесі розпломбування кореневих каналів. Якщо пацієнту раніше було проведено неякісне лікування каналів, то сучасна стоматологія дозволяє все виправити. Під контролем мікроскопа стоматолог може видалити старі пломби, вилучити штифти, уламки робочого інструмента. Водночас лікар може виявити такі дефекти, за наявності яких подальше лікування є недоцільним і потрібне видалення зуба;
 • за необхідності дізнатися точну кількість каналів зуба. Дуже часто саме мікроскоп у стоматології дозволяє виявити додаткові відгалуження та канали, які не помічені раніше і відповідно – не проліковані належним чином.

Перелічені переваги використання дентальних мікроскопів далеко не єдині. Така спеціальна техніка незамінна також і під час проведення інших стоматологічних процедур – закриття штучних отворів, маніпуляцій через коронку, теплової конденсації гуттаперчі тощо.

Діагностика за допомогою мікроскопа

Діагностика за допомогою стоматологічного мікроскопа дозволяє:

 • помітити карієс на початковому етапі;
 • виявити мікроушкодження емалі (тріщини тощо);
 • отримати достовірні та повні відомості про кількість, будову, розміри та особливості кореневих каналів;
 • побачити пошкодження, при яких подальше лікування є недоцільним, або навпаки – виявити можливості збереження зуба.

Лікування каналів з мікроскопом

Саме в ендодонтичному лікуванні стоматологічні мікроскопи стали незамінними помічниками. Це з особливостями процесу лікування зубних каналів. Лікар має бути дуже кваліфікованим, уважним, сконцентрованим, діяти максимально точно. Від цього повністю залежать результати лікування. Завдяки застосуванню спеціальної оптики з’являється можливість:

 • визначити дефекти стінок зубного кореня, непомітні на рентгенівському знімку;
 • побачити всі гирла кореневого каналу, а також наявні відгалуження;
 • встановити порожнечі, залишені при ендо пломбуванні та якісно їх загерметизувати;
 • помітити залишки пошкодженого дентину, пульпи в процесі очищення каналів.

Пломбування каналів під мікроскопом зводить до мінімуму ймовірність лікарських помилок та суттєво підвищує якість лікування.

Хірургічна стоматологія з мікроскопом

У процесі оперативних втручань у ротовій порожнині дентальний мікроскоп також є незамінним обладнанням. Його використання суттєво полегшує роботу лікаря та дозволяє уникнути помилок. Хірургічна стоматологія з мікроскопом має такі переваги:

 • забезпечує точність маніпуляцій;
 • гарантує мінімальну травматизацію тканин;
 • знижує ймовірність виникнення ускладнень у процесі реабілітації.

Реставрація зубів із мікроскопом

Необхідно, щоб якісна реставрація зубів забезпечувала:

 • відновлення точної анатомії зуба;
 • утворення правильної оклюзії;
 • максимальну надійність (витримувала функціональні навантаження при кусанні та жуванні їжі);
 • високу естетичність. Простіше кажучи – колір коронки або вініру має бути максимально наближений до природного кольору емалі, між поверхнею зуба та реставрацією не повинно бути видно чітких меж тощо.

Те, наскільки надійною та довговічною буде реставрація, залежить від якості попередньої обробки поверхні зуба. Саме завдяки стоматологічному мікроскопу лікар може контролювати процедуру препарування тканин зуба. Він зможе переконатися, що пошкоджені тканини видалені, і якість антисептичної обробки поверхні досить висока. Крім того, оскільки зона реставрації у багато разів збільшена, стоматологу простіше підібрати матеріал, що ідеально підходить за кольором, прозорістю, блиском натуральної емалі.

Використовуючи мікроскоп у стоматології під час проведення реставрації, можна забезпечити максимальну точність установки вкладки, коронки, вініру та зменшити розмір щілини між матеріалом та біологічною тканиною зуба. Це є гарантією того, що напруга на реставрацію буде мінімальною, і в місці стику не будуть накопичуватися бактерії, що провокують розвиток карієсу.

Підсумовуючи, можна відзначити, що стоматолог, який професійно працює з мікроскопом, може чітко побачити проблему, поставити точний діагноз і якісно виконати лікування. Звертайтеся до сучасної стоматологічної клініки, оснащеної високоточним обладнанням – вибирайте найкраще для себе!

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

  * - поля обов'язкові для заповнення!