Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогЕстетична стоматологіяЧи варто ставити вініри?

Чи варто ставити вініри?

что такое виниры на зубах

Красива посмішка – обов’язкова складова образу успішної людини. Але якщо з якихось причин ви не можете похвалитися рівними білими зубами – не засмучуйтесь. Привести зубний ряд до ідеального стану допоможуть вініри, відгуки про які підтверджують їх ефективність. Особливо вони підходять тим, кому потрібно приховати негарний колір емалі чи неправильну форму зубів.

У нашій статті ми розглянемо такі питання: для чого ставлять вініри, якими вони бувають, показання та протипоказання до встановлення, переваги та недоліки цього рішення.

Що таке зубні вініри?

Під вінірами прийнято розуміти міцні тонкі (0,2 – 1,5 мм) пластинки, які встановлюються на вестибулярні поверхні зубів. Ще недавно за допомогою вінірів вирішувалися естетичні проблеми лише різців. Проте з розвитком технологій стала можлива їхня корекція навіть до другого премоляра.

Завдяки вінірингу можна в стислий термін усунути більшість естетичних недоліків зубного ряду. Якісні накладки виглядають абсолютно природно, їх складно відрізнити від «рідних» зубів, оскільки вони підбираються з урахуванням відтінку емалі пацієнта.

Кому показано встановлення вінірів і наскільки це боляче

Стоматологи часто чують питання, як ставляться вініри на зуби і кому показана ця процедура. Відразу зазначимо, що вона має свої плюси і мінуси. Тому варто прислухатися до думки вашого лікаря. Він, найімовірніше, запропонує вам установку накладок на зуби якщо:

 • у вас є тріщини або сколи на емалі, інші її пошкодження;
 • зубний ряд став нерівним або завжди був таким;
 • відтінок емалі потемнів і ситуацію не виправляє професійне чищення зубів та їх відбілювання;
 • у вас негарна форма зубів;
 • великі міжзубні проміжки.

Деякі люди бояться, що підготовка зубів до вінірів – це дуже боляче. Не варто хвилюватись – процедура проводиться під місцевим знеболенням. Для тих, хто переживає особливо сильно, лікар може запропонувати медикаментозний сон.

Готові вініри на зубах не завдають незручностей і під час носіння. Зазвичай вже через 1-2 дні людина перестає сприймати їх як сторонній предмет і насолоджується позитивними змінами.

Чи варто встановлювати вініри на здорові зуби?

Тепер розглянемо, чи варто ставити вініри на здорові зуби. З медичної точки зору, встановлення накладок можливе як на інтактні, так і на добре проліковані після запущеного карієсу зуби. Також попередньо потрібно виконати  видалення зубного каменю.

Однак якщо ви – щасливий володар гарної здорової емалі, добре подумайте, чи вам потрібні зубні пластини. Справа в тому, що перед їх встановленням стоматолог сточує найтонший шар емалі. Вона більше не відновлюється, тому ви вже ніколи не зможете обходитися без вінірів.

Чи можна ставити вініри, якщо немає зубів

Нерідко людей хвилює і протилежне питання: чи можна ставити вініри, якщо зубів немає? Відразу зазначимо, що для встановлення пластин потрібні міцні зубні корені, на які вони і будуть спиратися. Якщо їх немає, найпростіший вихід – поставити знімні зубні протези. Таке рішення має свої переваги та недоліки, про які докладно розповість стоматолог на прийомі.

Ще один вихід – встановлення імплантату. Він виконуватиме функцію природного кореня зуба, до якого можна прикріпити будь-яку зубну конструкцію.

Протипоказання до процедури встановлення вінірів

Установка вінірів не рекомендується, якщо:

 • емаль зубів дуже витончена або практично відсутня;
 • спостерігається така патологія, як надмірна стирання зубів;
 • пацієнт не досяг шістнадцятирічного віку. До цього часу прикус ще не сформований, а значить – процедура не матиме сенсу;
 • руйнування зуба, велика пломба на його поверхні (між пломбувальним матеріалом та вініром буде дуже слабка адгезія);
 • у вас немає кількох жувальних зубів, що створює надмірний тиск на різці;
 • у пацієнта неправильний прикус;
 • ви страждаєте на бруксизм (скрегіт зубами під час нічного сну). Це призведе до появи сколів та інших пошкоджень на вінірах;
 • у людини є захворювання ясен. Його необхідно повністю пролікувати та зробити знімок щелепи, щоб переконатися у відсутності патологій;
 • ви – професійний спортсмен (хокеїст, боксер) та у процесі тренувань або виступів передній ряд зубів може бути пошкоджений. Однак, частково ця проблема вирішується використанням спеціальної захисної капи.

Вініри на зуби: плюси та мінуси

Далі ми розглянемо всі «за» та «проти» вінірингу. Спочатку наведемо аргументи на користь цього рішення:

 • хороші естетичні результати;
 • малоінвазивність та безболісність процедури;
 • простота у догляді – не потрібні спеціальні пасти, зубні щітки;
 • надійний захист емалі від пошкоджень та змін кольору;
 • тривалий термін служби вінірів. При правильному догляді він може сягати тридцяти років;
 • коригування фонетики (якщо вона була порушена);
 • зубні накладки не сточуються, чим також відрізняються від справжніх зубів;
 • звільнення від хропіння ночами завдяки нормалізації носового дихання.

Тепер, коли ви знаєте, що таке вініри на зубах і які вони вирішують проблеми, слід ознайомитися з можливими мінусами даного способу реставрації:

 • якщо накладка ушкоджується, відреставрувати її не можна – допоможе лише повна заміна;
 • тим, хто ставить пластини, доведеться змінити харчові звички. Тому на запитання, чи можна їсти тверду їжу, відповідь буде однозначною – ні, оскільки вона може пошкодити накладки. Також слід обмежити вживання страв та напоїв з барвниками;
 • основний мінус вінірів – незворотність процедури. Перед вінірингом стоматолог знімає тонкий шар зубної емалі, а отже – надалі ви вже не зможете обходитися без накладок.

Проте справедливо буде помітити, що все ж таки найбезпечніший спосіб реставрації – це вініри. Процес установки мостів чи коронок передбачає зняття набагато більшого шару твердих тканин зуба.

Варіанти вінірів

Пластини на зуб бувають різними, переважно їх класифікують залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені. Вініри можуть бути:

 • композитними. Це найбільш бюджетний варіант. Такі накладки наносять прямим способом (відразу в роті пацієнта, шарами) або виготовляються в лабораторії (непрямий метод). У другому випадку композитна пластина буде більш міцною та естетичною. Недоліками можна назвати недовгий термін служби вініру (до семи років), швидка зміна кольору;
 • керамічними – фарфоровими, цирконієвими, склокерамічними. Вони робляться поетапно з урахуванням індивідуальних особливостей зубів пацієнта. Виглядають максимально природно та служать дуже довго.

Чим можна замінити вініри

Для тих, хто хоче скоригувати недоліки зубів без зняття емалі існує нешкідлива процедура – установка люмінірів. Вони є гарною альтернативою вінірам, дуже тонкі, виготовляються з кераміки. Потрібно зауважити, що люмініри не виправлять ситуацію при сильній темряві емалі, оскільки вони майже прозорі. Зате вони можуть добре виправити форму зубів і навіть надати їм випуклий вигляд.

Люмініри приклеюються прямо до зубної емалі і тому їх можна знімати без шкоди для зубів. Вони продовжують залишатися під своїм природним захистом. Істотним недоліком люмінірів можна назвати їхню високу вартість. Однак, можливо, краще заплатити більше, зберігши зубну емаль.

У будь-якому випадку, знадобиться професійна консультація стоматолога в Дніпрі, адже тільки лікар може підказати рішення, оптимальне у вашому випадку.

Чому вініри це так дорого

Вартість вінірів досить висока, і є об’єктивні причини. Насамперед, вона залежить від вибраного матеріалу. Звичайно, можна встановлювати композитні накладки – це дозволить заощадити. Однак через 5-7 років вам перестане подобатися, як виглядає вінір, оскільки композит швидко фарбується.

На ціну вінірингу впливає кількість зубів, яким потрібна корекція. Можна відреставрувати лише один зуб, щоб витрати були меншими. Але часто для надання природного ефекту стоматологи радять обробляти 3-4 різця. Також під час формування ціни враховуються витрати на використання дорогого обладнання, робота стоматолога, зубного техніка, вартість матеріалів для фіксації.

Бажаєте отримати детальну інформацію про вініри, встановити їх з максимальним комфортом для себе? Записуйтесь на прийом у ДантистЪ! Це – сучасна стоматологія в Дніпрі, представлена ​​мережею клінік. Тут вам допоможуть отримати посмішку, яку ви мріяли!

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

  * - поля обов'язкові для заповнення!