Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогТерапевтична стоматологіяКамінь на зубах: причини появи, симптоми та методи видалення

Камінь на зубах: причини появи, симптоми та методи видалення

Камень на зубах

Камені на зубах утворюються протягом багато часу. Тому знання про симптоми його формування, своєчасна профілактика є найкращим захистом. На що слід звернути увагу на те, що потрібно зробити, щоб уникнути можливих наслідків, варто знати кожній людині. Пам’ятаємо, що йдеться про стан ротової порожнини, поганий стан якої може вплинути на здоров’я всього організму.

Що таке зубний камінь?

Його утворюють нальоти на зубах. Він являє собою мікробні відкладення, які твердніють з часом. Не допустити цього можна, якщо:

 • правильно доглядати за ротовою порожниною;
 • користуватися іригатором;
 • регулярно відвідувати стоматолога, який обов’язково вчасно помітить перші ознаки.

Сказати чому утворюються камені на зубах однозначно складно, оскільки неправильний догляд лише одна з можливих причин. У кожному разі причини освіти визначає стоматолог, аби підібрати правильне лікування, заходи профілактики. Кам’яні відкладення діагностують у дітей, підлітків, дорослих. Більше інших ризику його появи схильні до дорослих старше сорока років.

Види відкладень

Як прибрати зубний камінь вирішує лікар, орієнтуючись на тип. Виділяють два основні види.

 1. Наддесневі відкладення добре видно неозброєним поглядом. Розташовуються у місцях прилягання зуба до ясна. Виглядають як щільний жовтий наліт жовтого, іноді коричневого тону.
 2. Піддесневі діагностують у стоматолога, оскільки цей тип “ховається” у пародонтальних кишенях. Для обстеження застосовують спеціальний зонд. Мають щільнішу структуру, колір від коричневого до чорного.

Відповідно до типу проводиться видалення зубного каменю, із застосуванням відповідної методики. Надясенні мають консистенцію густої глини, підясенні відрізняються більшою щільністю.

Симптоми та причини освіти

Симптоми зубного каменю можна побачити в домашніх умовах.

 1. Змінюється колір емалі, з’являється жовтий відтінок, плями.
 2. Після чищення ротової порожнини досить швидко з’являється неприємний запах.
 3. Між зубів з’являються темніші, щільніші відкладення.

Чому утворюється зубний камінь?

 1. Недостатня гігієна ротової порожнини.
 2. Неправильне харчування. Відсутність у раціоні твердої їжі, велика кількість солодощів.
 3. Куріння, зловживання кавою, чаєм.
 4. Порушення сольового режиму.
 5. Гормональні порушення.
 6. Наявність коронок, брекетів, імплантів.
 7. Хронічні хвороби внутрішніх органів, травної системи.

Наслідки каменів на зубах та нальоту

Якщо з’явився між зубами жовтий наліт, це привід звернутися до стоматолога. Чим довше відкладати візит, тим вищий ризик:

 • запальних процесів у яснах;
 • кровоточивість;
 • втрата зубів.

У відкладеннях мікрофлора сприятлива активного розмноження хвороботворних бактерій. Простий чищенням за допомогою пасти та щітки з ними марно боротися: каміння продовжувати рости, нарівні з ймовірністю запальних процесів у яснах, карієсу. Це відповідь на питання, чи треба позбутися його. Не менш важливо розібратися, як краще це зробити: у клініці чи можна обійтися підручними способами?

Як прибрати зубний камінь у домашніх умовах

Не всі засоби його видалення хороші. Особливо якщо відносяться до категорії непрофесійних способів. Як видалити зубний камінь вдома народними засобами — найпоширеніший запит у мережі інтернет. На різних ресурсах пропонують використовувати:

 • соду;
 • лимонну кислоту;
 • перекис водню;
 • рецепти з травами та аптечними препаратами;
 • механічні очищення металевими предметами.

Також логічно пояснюють, чому швидко варто цим зайнятися вдома, стверджуючи, що це обійдеться дешевше, анітрохи не гірше, ніж у клініці. Однак наслідками такого лікування можуть бути:

 • стоншення, руйнування емалі;
 • подразнення слизової оболонки ротової порожнини;
 • повна відсутність результату.

Спеціальні стоматологічні засоби від зубного каменю ефективні лише на ранніх стадіях, інші способи проблему не вирішують зовсім, при цьому можуть серйозно зашкодити здоров’ю ротової порожнини. Тому експериментувати не варто, краще довіритися фахівцям.

Як видаляють зубний камінь у стоматології дорослим та дітям?

Перший етап – огляд та діагностика. На підставі отриманих результатів підбирається методика та відповідні препарати. Для цього застосовуються сучасні технології, препарати, ліки. Як зчистити зубний камінь, добре знає стоматологія в Дніпрі ДантистЪ.

 1. Ефективно працює професійна чистка зубів Air Flow. Процедура проводиться зі спеціальним абразивним порошком під тиском води та повітря. Підходить дорослим та дітям.
 2. Лазерне видалення практикується для підяснових типів. Це дозволяє уникнути травм ясен, тривалого періоду реабілітації.
 3. Дітям частіше проводять делікатне очищення зі спеціалізованими пастами, гелями, іноді призначають процедуру Air Flow.

Профілактика утворення відкладень

Найкраще лікування будь-яких хвороб, у тому числі стоматологічного характеру – профілактика. Своєчасна консультація стоматолога у Дніпрі відноситься до однієї з них.

 1. Сувора гігієна порожнини рота. Догляд за ротовою порожниною двічі на день за допомогою рекомендованої лікарем пасти, якісної щітки знижує ризик появи нальоту до 60%. Ще більше знижує використання електричної щітки.
 2. Варто придбати для себе гарний іригатор. Струмінь води під тиском добре очищає міжзубний простір. Служить чудовою альтернативою флосам (ниткам), які не рекомендують використовувати за наявності пломб, брекетів, коронок.
 3. Щоб не шукати спосіб, як позбутися чорного нальоту на зубах, приділяйте увагу очищенню язика. На ньому накопичується чимало бактерій, здатних призвести до потемнінь, каменів. Для цього слід придбати спеціальну ложку, насадку для іригатора.
 4. Перегляньте раціон харчування. Велика кількість свіжих овочів, фруктів, зернових та іншої твердої їжі допомагає впоратися з можливими проблемами.
 5. Радять жувати яблука після їжі. Фруктові кислоти дбайливо впливають на емаль, допомагають видалити залишки їжі, нормалізувати бактеріальне тло. Яблука вважаються гарною профілактикою пародонтозу, хвороб ясен.
 6. Чим раніше зайнятися вирішенням проблеми — тим вища ймовірність його успіху. Тому відвідування стоматолога 1-2 рази на рік допоможе уникнути процедур. Лікар підбере чим зняти наліт із зубів, надасть інші корисні рекомендації.
 7. Абсолютно всім потрібне періодичне професійне чищення, яке проводиться тільки в кабінеті стоматолога. У комплексі з повноцінним гігієнічним доглядом за ротовою порожниною вона знижує ймовірність його появи до 90%.

Часті питання про зубне каміння та методи його видалення

Наразі прийнято шукати інформацію в інтернеті, перш ніж піти до лікаря. На жаль, не вся вона правдива. Достовірні відповіді найбільш поширені наведені нижче. До них варто прислухатися, якщо ви мрієте про гарну, здорову усмішку.

 1. Як визначити зубний камінь самостійно, якщо він відноситься до підясневого типу? Деякі стверджують, що цього достатньо обмацати ясна пальцями, щоб знайти затвердіння. Насправді лише використання спеціального зонда дозволяє їх виявити. Самостійно можна помітити лише наслідки – запалення ясен, кровоточивість.
 2. Очищення зубного каменю – хвороблива процедура? Ні, якщо її виконує професійний стоматолог із досвідом, набором сучасного обладнання та препаратів. Процедуру Air Flow спокійно переносять діти.
 3. Air Flow руйнує емаль. Насправді, абразив, що використовується, тільки полірує емаль. Тому для цілісності дентин він абсолютно безпечний. Покриття може серйозно нашкодити використання соди.
 4. Який лікар займається лікуванням зубного каменю? Помилково вважати, що точну діагностику може виконати будь-який стоматолог. Краще, якщо ви звернетеся до фахівця пародонтолога, який спеціалізується, має досвід у даній галузі.
 5. Позбутися проблеми можна за допомогою іригатора. Це неправда, оскільки вони належать до способів профілактики, а не усунення. Також помилково вважати, що він здатний самостійно забезпечити повноцінну гігієну порожнини рота, оскільки є лише завершальним етапом у чищенні ротової порожнини, а не повноцінною заміною пасті та щітці.

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

  * - поля обов'язкові для заповнення!