Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогТерапевтична стоматологіяРекомендації стоматолога після встановлення пломби, що можна, а що ні

Рекомендації стоматолога після встановлення пломби, що можна, а що ні

Что рекомендуют стоматологи после установки пломбы?

Після відвідин стоматології у багатьох болить зуб після встановлення пломби. Причин може бути багато, не завжди пов’язаних із поганою роботою стоматолога. Як правильно робити в такому випадку, як уникнути поширених помилок, розберемо в деталях.

Чому болить зуб під пломбою і що робити в цьому випадку

В основному зубний біль утворюється в результаті використання бура. Тертя призводить до перегріву тканин ротової порожнини, дискомфорт після того, як перестав діяти наркоз, цілком нормальне явище після пломбування каналів болить зуб. До інших причин її появи відносяться:

 • пломбування зубів було виконано неякісно, ​​залишилися пошкоджені тканини, порожнечі в каналах;
 • до запалення може призвести накушування твердої їжі (горіхів, жорсткого м’яса);
 • неправильний догляд.

Основна помилка – пити знеболювальні без рецепта лікаря. Краще зателефонувати до клініки, з’ясувати, чи варто пити ліки, чи потрібно приїхати для додаткового обстеження. Можливо знадобиться зробити знімок зуба в Дніпрі з метою встановити причину.

Як довго може хворіти зуб після пломбування?

Лікування карієсу неминуче пов’язане з невеликим травмуванням. Більшість маніпуляцій проводять під місцевою анестезією. Вона діє зазвичай 2:00, довше може діяти анестезія провідникового типу до шести годин.

Загалом, болючі відчуття можуть бути протягом 10-14 днів. Хоча сказати точно скільки днів це може тривати складно:

 • залежить від складності втручання;
 • індивідуальні особливості;
 • дотримання правил догляду, інших рекомендацій.

Біль, що не проходить через 14 днів, його посилення — серйозна нагода відвідати лікаря.

Що робити, якщо після пломбування зуба болить ясна

Найчастіше після пломбування зуба болить ясна. Укол із знеболюючим травмує її тканини, невеликий біль після закінчення дії наркозу не повинен бентежити. Найпоширенішою причиною є пошкодження ясен під час лікування. Використання спеціальних кілець для формування коронки рідко обходиться без мікротравм. Вони гояться досить швидко, за умови дотримання рекомендацій лікаря, гігієни ротової порожнини. Не варто їх ігнорувати, щоб уникнути можливого запалення. Будь-які полоскання, ліки можна використовувати лише за призначенням стоматолога.

Через скільки можна їсти і пити після пломби

Питання, через скільки можна їсти після пломби, хвилює всіх. Рекомендований час 2:00. Час може змінюватись, залежно від типу використовуваного матеріалу для пломбування, складності втручання. Розумно перед тим, як вирушити до лікаря, поїсти. Чому не можна порушувати це правило?

 1. Пломбувальний матеріал твердне досить довго. Чим краще він затвердіє, тим міцнішою буде пломба.
 2. До повного застигання він буквально вбирає всі барвники, що потрапляють у ротову порожнину з їжею, питтям. Корисно знати тим, хто відновлював передні зуби.
 3. Жування може призвести до появи тріщин на пломбі, необхідності її заміни.

Чи можна пити воду після пломбування зуба? На запитання відповість лікар. Після фотопломби пити дозволяють вже за 15 хвилин. Світловій пломбі не потрібно багато часу для застигання.

Особливості догляду за тимчасовою пломбою

Установка тимчасової пломби пов’язана із необхідністю провести попереднє лікування. У очищені канали вводять лікарські препарати і закривають тимчасовою пломбою на певний термін. Після його закінчення її змінюють на постійну.

Скільки не можна їсти після тимчасової пломби? Ті самі дві години. Крім того:

 • на весь період рекомендують відмовитися від надто твердої їжі;
 • жувати іншою стороною;
 • дізнатися у лікаря як чистити зуби з тимчасовою пломбою.

Пам’ятайте: тимчасова пломба більш тендітна, ніж постійна, потрібно бути обережним, інакше доведеться ставити її повторно.

Додаткові рекомендації стоматологів після пломбування

Щоб зуби були здоровими, рідше доводилося звертатися до стоматолога з приводу лікування, у клініці ДантистЪ радять дотримуватися добре знайомих всім правил:

 • забезпечити повноцінний догляд за ротовою порожниною;
 • відвідувати стоматолога 1-2 рази на рік для профілактичного огляду.

Якщо все ж таки виникли проблеми, потрібно знати, що не можна робити коли поставили пломбу, як її доглядати.

 1. Чистка зубів з використанням зубної пасти – обов’язкова умова. Однак зубна щітка має бути з м’якими щетинками, щоб не пошкодити поверхню пломби.
 2. Не можна використовувати зубні нитки (флоси) для чищення міжзубного простору. Замість них краще придбати іригатор, який забезпечує якісне чищення ротової порожнини водою.
 3. Постарайтеся як мінімум полоскати рот водою після їжі, якщо немає можливості скористатися зубною щіткою, іригатором.
 4. Обов’язково звертайтеся до лікаря, якщо ниє зуб під тимчасовою пломбою, постійною, з’являються припухлості на яснах, інші неприємні відчуття. Самолікування в даному випадку є абсолютно неприпустимим.

Особливості харчування після пломбування зубів

Додаткові поради стосуються харчування. За ним доведеться стежити також ретельно, як за гігієною порожниною рота.

 1. Горіхи, жувальні гумки, цукерки типу “ірисок”, насіння краще виключити з раціону. Тільки так можна подовжити термін служби пломби.
 2. Чай, кава, фруктові та ягідні соки мають у складі фарбувальні пігменти, які змінюють колір зубної емалі та пломби. Бажано обмежити їхню кількість, полоскати рот.
 3. Уникайте солодкого. Цукор руйнує зубну емаль, пломба погано прилягатиме і згодом знадобиться її заміна, можливе подальше видалення зуба.
 4. Їжа не повинна бути занадто холодною або гарячою, щоб не виникла надмірна чутливість тканин.

Багато хто питає, чи можна курити після стоматолога? Намагайтеся утриматися хоча б кілька годин, щоб зменшити ймовірність появи жовтизни на пломбі через осідаючого нікотину.

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

  * - поля обов'язкові для заповнення!