Запис на консультацію

Ремінералізація зубів

реминерализация эмали

Людські зуби вкриті щільною оболонкою – емаллю, у складі якої є, переважно, неорганічні речовини. Щодня на неї впливають різні зовнішні фактори, багато з яких є руйнівними. Під їх впливом емаль може ставати пухкою і поступово руйнуватися, що суттєво підвищує ризик захворювання зубів. Щоб вчасно помітити патологічні процеси, регулярно проходьте профілактичні огляди. Демінералізація емалі не залишиться непоміченою досвідченим стоматологом, а отже – проблема буде вирішена на ранньому етапі.

Чому відбувається демінералізація емалі

Проблема демінералізації широко поширена серед пацієнтів різного віку. Патологічний процес, який при цьому відбувається, за відсутності ефективного лікування швидко призводить до карієсу. Крім того, уражені зуби втрачають естетичну привабливість. На їх поверхні утворюються цятки сірого, матового білого або коричневого відтінку. Вони можуть мати різні розміри та локалізацію. Позбутися їх допоможе тільки відновлення емалі зубів.

Причинами демінералізації емалі є:

 • надлишковий вміст цукру в споживаних продуктах та напоях. Можна сказати, що ласуни входять до основної групи ризику;
 • порушення правил гігієни ротової порожнини;
 • встановлені ортодонтичні конструкції або зубні протези;
 • різні стоматологічні патології;
 • аномалії зубного ряду;
 • серйозні гормональні порушення в організмі;
 • переважання м’якої їжі в раціоні;
 • порушення обміну речовин (хвороба Аддісона, рахіт та інші);
 • дефіцит магнію, фосфору, фтору;
 • наявність шкідливих звичок, що згубно впливають на зубну емаль (паління, вживання міцної кави у великих кількостях).

Тільки своєчасне лікування зубів при демінералізації емалі допоможе уникнути карієсу та його ускладнень. При цьому перше, що потрібно зробити при виявленні проблеми у дітей та дорослих – виключити фактори ризику (скоригувати харчування, дотримуватися правил гігієни ротової порожнини тощо). Потім стоматолог становитиме подальший план лікування. Намагатися самостійно позбавитися проблеми не варто – емаль не відновиться сама собою. Зупинити патологічний процес може лише глибока ремінералізація.

Що таке ремінералізація зубів

Ремінералізація зубів – це процедура, за якої використовуються спеціальні хімічні препарати, що містять певні мінеральні речовини. Вони наносяться на зуби та витримуються деякий час. Ремінералізація допомагає відновити жорсткість емалі, а також її мінеральний склад. Вона насичується фтором, кальцієм та іншими необхідними елементами. Внаслідок цього значно знижується чутливість зубів, а також зменшується ризик появи карієсу.

В яких випадках показано процедуру

Ремінералізація емалі потрібна у таких випадках:

 • при розм’якшенні тканин у порожнині рота;
 • у разі гіпоплазії емалі;
 • якщо спостерігається підвищена стирання зубів;
 • на початковому етапі карієсу при появі на емалі характерних плям;
 • ушкодження оболонок зуба під зубним каменем;
 • підвищена чутливість зубів, коли вони реагують болем на гарячі, холодні, кислі, солодкі продукти. Також больові відчуття можуть виникати при виконанні гігієнічних процедур у ротовій порожнині;
 • необхідність зміцнення емалі після відбілювання, видалення зубного каменю.

Процедура рекомендована також після тривалого носіння різних ортодонтичних конструкцій. Професійна стоматологічна консультація в сучасній клініці – найкращий спосіб дізнатися, чи потрібне подібне лікування у вашому випадку і якою буде його ціна.

Види ремінералізації зубів

Ремінералізація зубної емалі може виконуватися природним та штучним способами. Перший передбачає дотримання пацієнтом здорового життя, вживання «правильної» їжі, застосування спеціальних препаратів для ремінералізації зубів за призначенням стоматолога. Вони містять комплекс необхідних відновлення емалі мінералів і мікроелементів.

Процедура штучної ремінералізації виконується лише за умов стоматологічної клініки. Частоту її проведення, а також використовувані препарати лікар підбирає індивідуально для кожного пацієнта.

Як проводиться ремінералізація емалі в клініці

Процедура полягає у покритті зубної емалі лікарськими препаратами з фтором, магнієм, фосфором та кальцієм. Потім засіб залишається на деякий час для дії. Зазначені мікроелементи проникають у мікроскопічні отвори, що утворилися в емалі, і заповнюють їх. Щоб зменшити час для проведення процедури, стоматолог може застосувати електрофорез.

Перед першим сеансом обов’язково потрібна санація ротової порожнини. Загальну кількість процедур визначає лікар, професійно оцінивши рівень виразності проблеми. Ремінералізація – проста та абсолютно безболісна процедура, тому добре переноситься пацієнтами та не має протипоказань. Періодично повторюючи курс ви зможете підтримувати ідеальний стан своїх зубів дуже довгий час.

Ремінералізація зубів будинку

Як ми зазначили раніше, природна ремінералізація може відбуватися і в домашніх умовах за дотримання гігієни порожнини рота, раціонального харчування, відмови від шкідливих звичок. Якщо ви все це виконуєте, то спеціальні процедури для мінералізації зубів вам можуть і не знадобитися. Також можна проконсультуватися зі своїм стоматологом щодо того, які вітаміни потрібно приймати для покращення стану зубів.

З професійних засобів можна порекомендувати зубні пасти із кальцієм, фтором, ксилітом; лікувальні ополіскувачі; флоси, просочені фосфором, кальцієм та спеціальними препаратами. При узгодженні зі стоматологом пацієнт може носити капу, виготовлену за його параметрами, яку необхідно поміщати лікувальний склад. Вона надягає на 15 – 20 хвилин на день, щоб препарат встиг проникнути в емаль. При цьому потрібен контроль стоматолога, щоб відстежувати зміни.

Клініка ДантистЪ запрошує вас на консультацію, під час якої кваліфікований спеціаліст обстежує порожнину рота, визначить її стан, призначить ефективне процедури при виявленні патологій. Ви можете бути впевнені у професіоналізмі наших співробітників та у високій якості проведеного лікування.

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

  * - поля обов'язкові для заповнення!