Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогТерапевтична стоматологіяСедація та наркоз: у чому різниця

Седація та наркоз: у чому різниця

разница между наркозом и седацией

Чим відрізняється седація від наркозу? Цим питанням, мабуть, хоч раз задавалася кожна людина, яка мала лікувати зуби собі або дитині. На перший погляд, обидва способи схожі між собою. І перший, і другий дають можливість лікарю працювати у спокійній обстановці та виконувати весь обсяг лікувальних заходів. Проте насправді седація та наркоз – зовсім різні речі. Розглянемо, у чому полягають відмінності, які переваги та недоліки кожного методу.

Чим відрізняється седація від наркозу

Різниця між наркозом і седацією в тому, що в першому випадку передбачається тимчасове відключення свідомості людини, а в другому воно залишається включеним. Для наркозу та седації в стоматології використовуються сучасні препарати, що не шкодять здоров’ю і порівняно швидко виводяться з організму. Анестезія виконується на інноваційному обладнанні, тому ризики можливих ускладнень зводяться нанівець.

Коли використовується наркоз

Для загального наркозу маленьким пацієнтам застосовують препарат Севоран, що є інгаляційним анестетиком. Лікування зубів у цьому випадку від початку до кінця здійснюється під контролем анестезіолога.

Показання для використання наркозу такі:

 • вік пацієнта віком до 3 років;
 • великий обсяг робіт (періодонтит, запущений карієс на кількох зубах тощо);
 • планується провести різнопланові маніпуляції (наприклад – видалити молочний зуб і виконати пластику вуздечки) ;
 • у випадку з дитиною – отриманий нею раніше негативний досвід стоматологічного лікування;
 • Наявність неврологічних та деяких інших захворювань.

Лікування зубів під наркозом має такі переваги: ​​100% безболісність, мінімальний ризик ускладнень; зменшення тривалості лікування.

Коли використовується седація

Лікування зубів дітям під седацією проводиться в наступних випадках:

 • підвищена нервозність, тривожність маленького пацієнта;
 • якщо є протипоказання до наркозу;
 • необхідне хірургічне втручання або інше складне лікування;
 • боязнь першого відвідування стоматолога. Седація дозволяє сформувати у малюка позитивне враження про візит.

Для седації застосовується суміш кисню із закисом азоту, що надходить у дихальні шляхи пацієнта через маску. Вона повністю виводиться із організму протягом 10 хвилин після закінчення процедури.

Перевагами седації можна вважати: відсутність побічних ефектів та відновлювального періоду; мінімальний вплив на організм; можливість виконати процедуру за бажанням; відсутність потреби у проведенні повного попереднього обстеження перед процедурою.

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

  * - поля обов'язкові для заповнення!