Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогОртодонтичне лікуванняЯк доглядати за зубами після реставрації

Як доглядати за зубами після реставрації

Как ухаживать за зубами после реставрации

Замислюєтеся про те, як зробити посмішку привабливішою? Вам допоможе художня реставрація зубів. Це чудовий і доступний за вартістю варіант усунення естетичних недоліків. Як видно на численних фото «реставрація зуба (до і після)», ефект зазвичай перевершує будь-які очікування.

Цю процедуру можна порівняти з пломбуванням, однак вона є складнішою. Її здатний виконати лише кваліфікований спеціаліст із великим практичним досвідом. Саме такі лікарі працюють у клініці Дантист у Дніпрі. У них є сучасне обладнання та високоякісні композитні матеріали, тому пацієнти залишаються задоволеними отриманим результатом. Тут успішно здійснюються найскладніші маніпуляції, такі як тотальне протезування на імплантах.

У нашій статті ми розповімо, скільки тримається реставрація зубів, як доглядати порожнину рота після процедури, чому болить нарощений зуб, дамо відповіді на інші поширені питання.

Скільки не можна їсти після художньої реставрації

За виконання художньої реставрації майже завжди застосовується місцеве знеболювання. Тому пацієнту доведеться відмовитися від їди на певний період часу після завершення лікування. Зазвичай на запитання «скільки не можна їсти після нарощування зуба» стоматологи відповідають, що можна їсти не раніше, ніж через 2 – 3 години. Це з тим, що оніміння порожнини рота після анестезії має повністю пройти. Якщо цього не дочекатися, є ризик, що людина випадково травмує язик або щоку в процесі жування.

У деяких випадках реставрація виконується без анестезії, і тоді їсти пацієнт може відразу після виходу з клініки. Завдяки швидкому твердінню фотополімерних пломб під спеціальною лампою, матеріал не дає усадки при навантаженні на зуб. Тим не менш, на питання про те, чи можна кусати тверду їжу після цієї процедури, стоматологи дають однакову відповідь: робити це не варто. Крім цього, вся їжа має бути теплою та м’якою.

Трапляється так, що нарощування виконується на сильно зруйнованих зубних одиницях. При цьому використовуються культові вкладки або штифти, що тримаються на спеціальному стоматологічному цементі. Лікар обов’язково порекомендує такому пацієнтові утриматися від прийому холодних або гарячих страв, оскільки цей матеріал чутливий до коливань температури. Його властивості та характеристики при цьому помітно погіршуються.

Обмеження у живленні після реставрації зубів?

Навіть найякісніші композитні матеріали, що застосовуються при нарощуванні, згодом фарбуються. Тому зуби після художньої реставрації за кілька років можуть мати нерівномірний колір. Зазвичай пломба виглядає темнішою, ніж «рідна» зубна емаль і контраст цей стає все помітнішим. Щоб зберегти бажаний колір якомога довше, рекомендується відмовитися від вживання червоного вина, кави, міцного чаю, будь-яких напоїв із барвниками. Також небажано вживати в їжу ягоди, соуси, буряки, кольорові льодяники. Всі ці продукти сприяють зміні відтінку пломбувального матеріалу.

Ще одне обмеження у харчуванні після нарощування зубів стосується вживання твердої їжі. Особливо воно стосується пацієнтів, яким було виконано художню реставрацію фронтальної зони. При надмірному навантаженні композитний матеріал може відколюватись, тому пережовувати продукти краще здоровими зубами. Овочі та фрукти перед вживанням бажано різати на дрібні шматочки та ретельно пережовувати. Необхідно відмовитися від звичок, які можуть спровокувати пошкодження композиту (розколювання горіхів та насіння, бажання погризти сухарики, вживання надмірно гарячих чи холодних страв та напоїв).

Особливості гігієни порожнини рота після процедури, які засоби застосовуються

Ми вже відповіли на питання, чи темніють зуби після реставрації. Тепер розповімо, якою має бути гігієна ротової порожнини, щоб ефект від нарощування зберігся якомога довше. В обов’язковому порядку пацієнту потрібно дотримуватися таких правил:

  • чистити зуби як мінімум кілька разів на день (вранці після пробудження, а також після кожного їди);

  • застосовувати пасту, що не містить абразивних частинок, здатних пошкодити пломбувальний матеріал;

  • використовувати не надто тверду щітку;

  • користуватися додатковими пристосуваннями для очищення ясен та зубів – зубними нитками, ополіскувачами, іригатором, йоржиками. Зубну нитку потрібно застосовувати акуратно, не надаючи сильного тиску на нарощену ділянку.

Подібний догляд за зубами після реставрації є обов’язковим як після основних прийомів їжі, так і після кожного перекушування.

Чи можна курити після нарощування зуба

Куріння після процедури нарощування зубів, як і деякі харчові звички (вживання міцного чаю, кави, червоного вина, напоїв та страв із вмістом барвників) сприяє швидкому потемнінню композитного матеріалу. Таким чином, затяті курці дуже скоро можуть зіткнутися з тим, що початковий ефект від художньої реставрації буде зведений до мінімуму.

Навіщо необхідне полірування зубів після реставрації

Як відзначають фахівці, полірування зубів після реставрації дозволяє усунути мікропори в пломбувальному матеріалі, які з’являються з часом. На поверхні, гладенькій після шліфування, накопичується менше бактерій і фарбуючих пігментів, а значить – початковий колір пломб збережеться максимально довго. Стоматологи рекомендують виконувати професійне чищення не рідше одного разу на рік. Це дозволить продовжити термін служби реставрації та зберегти бажаний ефект.

Чи можна відбілити нарощений зуб

Багато пацієнтів стоматологічних клінік ставлять питання про те, чи можна виконувати відбілювання зубів після реставрації. Необхідність у ньому зазвичай виникає у людей, які не дотримуються рекомендацій лікаря щодо догляду за нарощеними зубами та обмеження в харчуванні. Вони реставрації швидко темніють і помітно відрізняються від натуральної емалі.

На жаль, усі препарати для відбілювання, що застосовуються у сучасній стоматології, здатні руйнувати лише пігменти в органічних тканинах зуба. На штучні матеріали жодного впливу вони не мають.

Коли необхідна заміна реставрації

Пломба із композитного матеріалу зазвичай тримається до п’яти років. Нерідко вона служить довше, проте сильно відрізняється за кольором здорової емалі. Крім того, нарощені ділянки у будь-якому випадку через час дають усадку і поверхня зуба стає нерівномірною. У цьому випадку рекомендується заміна реставрації (її повне сточування та виконання нової). Допускається нанесення нового композитного матеріалу поверх старого.

Ми розповіли вам про всі важливі особливості догляду за зубами після художньої реставрації. Дізнатися про інші деталі, наприклад – чи можна ставити брекети на зуби, які конструкції для цього краще вибрати, ви можете на консультації стоматолога. Записуйтесь в клініку «ДантістЪ» на зручний вам час – тут ви отримаєте професійні відповіді на всі питання!

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

    * - поля обов'язкові для заповнення!