Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогПитання відповідь10 міфів про імплантацію зубів

10 міфів про імплантацію зубів

10 мифов об имплантации зубов

Втрата одного або декількох зубів може привести людину до відчаю. Крім естетичного дефекту, виникають проблеми з нормальним пережовуванням їжі та інші неприємні стани. Про імплантацію зубів чули багато, проте наважуються на встановлення імплантів далеко не всі. Частково це пов’язано з великою кількістю міфів, що оточують цю процедуру.

У нашій статті ми дамо відповіді на найпоширеніші питання зубних імплантів. Якщо ви вирішите їх установку, рекомендуємо звертатися до клініки «ДантистЪ» в Дніпрі. Відновленням втрачених зубів тут займається лікар-стоматолог-ортопед Литвин Костянтин Миколайович. Це фахівець із величезним практичним досвідом, який успішно вирішує будь-які стоматологічні проблеми своїх пацієнтів.

Міф перший: Імплантація – задоволення не з дешевих

Нещодавно це твердження мало під собою всі підстави. В даний час кожен пацієнт може вибрати для встановлення ті зубні імпланти, які йому по кишені. Приміром, це може бути продукція українського виробника Bauer’s Implants, яка нічим не гірша від швейцарських аналогів. Крім того, вона відрізняється високою якістю, і принцип “дешеве – значить погане” тут не спрацьовує. Фахівці в «Дантист» успішно встановлюють такі імпланти і ви можете переконатися в цьому.

Міф другий: Ставити зубний імплант дуже боляче

Саме цей міф значною мірою заважає пацієнтам зважитися на імплантацію. Поспішаємо вас запевнити: у сучасних стоматологічних клініках лікування, видалення зубів та інші процедури, що можуть бути болючими, виконуються під анестезією. З цією метою використовують високоякісні препарати, які підбираються лікарем індивідуально для кожного пацієнта. Стоматолог враховує особливості організму, загальний стан та вводить строго необхідну дозу. Загалом для людини імплантація супроводжується тими ж відчуттями, що й пломбування зубів, та й триває не набагато довше (близько години).

Міф третій: Імпланти можуть не прижитися

Скажімо одразу – таке трапляється, але дуже рідко. Статистика останніх років підтверджує, що сьогодні встановлення зубних імплантів виявляється успішним у 96-98 випадках зі 100. У клініці «ДантистЪ» лікар перед цією процедурою детально вивчає стан ротової порожнини пацієнта, для чого призначає йому:

Всі ці заходи необхідні, щоб стоматолог-імплантолог переконався у відсутності протипоказань, склав повну картину про особливості організму конкретного пацієнта та підготував план подальших дій. Тільки у цьому випадку імплантація пройде успішно.

Міф четвертий: Імпланти вживлюються «як-небудь»

Можливо, саме так встановлювалися перші імпланти. Сучасні ж методики припускають ретельну підготовку та планування кожного етапу цієї операції. Це дозволяє вживити конструкцію максимально правильне місце в щелепі.

Зокрема, в ході попереднього етапу створюються тривимірна модель щелепи пацієнта, хірургічні шаблони, які застосовуються для підготовки місця, в якому буде вживлено титановий стрижень. Подібний підхід виключає вплив людського фактора та можливі помилки.

Міф п’ятий: Імпланти – найчастіша причина алергії

Із цим твердженням ми категорично не згодні. Титан, також як цирконій та тантал, відноситься до повністю інертних матеріалів. Це означає, що у людському організмі він добре приживається і викликає алергічних реакцій. Більшість виробників зубних імплантів виробляють свою продукцію саме з очищеного титану. Трапляються також конструкції, матеріалом для яких служить діоксид цирконію. Однак вони не надто поширені через високу вартість.

Що може викликати алергічну реакцію, то це препарати, що застосовуються в процесі підготовки до імплантації та її безпосереднього проведення. Проте цей чинник зазвичай виключається ще під час підготовчого етапу.

Міф шостий: З імплантацією можна не поспішати

Досить спірне твердження. Фахівці вважають, що чим раніше після видалення зуба людина звернеться до лікаря, тим більші шанси на успішне приживлення імпланту. На консультації буде оцінено стан ротової порожнини та всього організму пацієнта, озвучено всі деталі операції.

Своєчасно встановлені коронки на імплантах допомагають уникнути багатьох проблем (з жуванням, вимовою звуків тощо). Якщо ж після втрати зуба не робити жодних дій, кісткова тканина починає потроху спадати. І тоді для імплантації знадобиться набагато більше часу, та й обійдеться вона дорожче. Лікар повинен буде спочатку виконати синус-ліфт та інші підготовчі заходи, і лише після цього встановити титановий корінь та коронкову частину.

Міф сьомий: Для встановлення імпланту потрібно багато часу

Тут все залежить від кількох факторів. Перший – це індивідуальні відмінності кожного випадку та особливості організму конкретної людини. Другий – методика, яку вибрав стоматолог-імплантолог відновлення зубного ряду. І, звичайно ж, величезну роль відіграє кваліфікація самого фахівця та його досвід. Щоб результат імплантації перевершив усі очікування, потрібно звертатися до надійної стоматологічної клініки.

Вживлення імпланта може відбуватися за один чи два етапи. Перший варіант має на увазі установку всієї конструкції за одне відвідування. Другий – вживлення спочатку титанового стержня в щелепу, а через кілька місяців, після його приживлення – коронкової частини.

Міф восьмий: Ціна імплантації ніколи не відома відразу

Це твердження далеке від істини. Вартість основних етапів цього процесу завжди чітко встановлена та зазначена у прайс-листі клініки. З кількістю та обсягом додаткових етапів дещо складніше, оскільки про це стоматолог може сказати тільки після детального обстеження конкретного пацієнта. Але й у цьому випадку відвідувач може підрахувати попередню вартість імплантації та прийняти рішення про те, чи готовий він до відновлення зубного ряду у такий спосіб.

Міф дев’ятий: Імпланти потрібно вчасно замінювати

Це правда, але лише частково. По-перше, виробники вказують на необхідність заміни лише коронки, а не вживленного в щелепу титанового стержня. По-друге, на імпланти зазвичай дається довготривала гарантія (від 15 років і більше). Велика ймовірність того, що при дбайливому відношенні та ретельному догляді конструкція прослужить людині все його життя.

Міф десятий: Якісно встановити імпланти можна лише за кордоном

Цілком не згодні з цим твердженням. Зарубіжні клініки встановлюють такі конструкції, як і вітчизняні. А кваліфікація українських стоматологів-імплантологів уже давно не нижча за їхніх іноземних колег. Саме тому немає жодного сенсу їхати для встановлення імплантів за кордон – все можна зробити у надійній клініці в Україні!

Ми розповіли про те, чи варто вірити найпоширенішим міфам про зубну імплантацію. Будемо раді, якщо ця стаття допоможе вам ухвалити правильне рішення!

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

    * - поля обов'язкові для заповнення!