Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогЕстетична стоматологіяУскладнення після імплантації зубів

Ускладнення після імплантації зубів

Осложнение после имплантации зубов

Хірургічне втручання завжди несе певні ризики для здоров’я. Стоматологічні операції є винятками. Ускладнення після імплантації зубів – явище, з яким іноді доводиться стикатися з лікарями-стоматологами у своїй практиці. При цьому варто розрізняти ті наслідки, які неминуче виникають при будь-якому оперативному втручанні в ротовій порожнині, і патологічні процеси, які не повинні розвиватися, якщо послуги стоматолога в Дніпрі були надані на високому професійному рівні.

Про те, які післяопераційні ускладнення після імплантів зубів можливі у період реабілітації та як їх уникнути, ми розповімо вам далі.

Види симптомів та природних ускладнень після імплантації

Як ми вже зазначили, у пацієнта може виникнути природна реакція організму на зубний імплант, так і патологічні ускладнення. Останні вимагають негайного звернення за професійною медичною допомогою. Якщо своєчасно не звернутися до стоматолога, можливе різке погіршення загального стану хворого. Природні наслідки виникають практично завжди, поступово зникають, не становлять загрози здоров’ю.

Нормальними процесами, що відбуваються в період після імплантації зубів, прийнято вважати:

 • підвищення температури тіла до 38º;
 • кровотеча, інтенсивність якої поступово зменшується. Найчастіше воно повністю зупиняється до кінця першої доби після протезування;
 • набряк у сфері виконання операції;
 • болючі відчуття, що є природним наслідком травмування тканин. Вони також поступово зменшуються протягом кількох діб;
 • почуття оніміння щелепи, у якій було встановлено імпланти.

Можливі небезпечні симптоми, причинами яких може бути неправильний догляд за зубами після імплантації або лікарська помилка:

 • біль, який триває більше тижня і не зникає після прийому знеболювальних препаратів;
 • збільшується набряк після імплантації, що супроводжується хворобливими відчуттями;
 • сильна кровотеча, яка не зупиняється. Разом з кров’ю з прооперованої ділянки може виділятись і гній;
 • висока температура (вище 38º), що триває три і більше діб, що поєднується зі слабкістю, стомлюваністю та головним болем.

Якщо протезування зубів у Дніпрі виконується у надійній стоматологічній клініці, небезпечних ускладнень зазвичай не виникає, оскільки послуги надають висококваліфіковані фахівці, які не допускають помилок у роботі.

Можливі ускладнення після імплантації зуба верхньої щелепи

Імплантація зубів у верхню щелепу – досить складна операція навіть для досвідченого хірурга. Це з тим, що місце вживлення титанового стержня зазвичай важкодоступне. Лікарю потрібно обережно, не зачіпаючи гайморових пазух і судинно-нервових пучків, просвердлити глибокий отвір у кістки. Це вимагає високої майстерності хірурга та наявності сучасного обладнання. Також потрібно зробити рентген зубів для оцінки стану кісткової тканини та розташування нервів.

Незважаючи на всі обережності, при такому оперативному втручанні можливі такі ускладнення:

 • почуття оніміння в губі (при пошкодженні нервових закінчень біля іклів);
 • кровотеча (при пошкодженні носопіднебінного пучка);
 • пошкодження гайморової пазухи, виділення рідини з неї, згодом – розвиток гаймориту.

Можливі ускладнення після імплантації зуба на нижній щелепі

За словами самих стоматологів, вживляти титановий стрижень у нижню щелепу простіше та швидше, ніж у верхню. Проте, під час виконання цієї процедури також є ризик появи неприємних симптомів:

 • сильної кровотечі (при ушкодженні лицевої артерії);
 • помітного оніміння порожнини рота протягом двох тижнів (якщо пошкоджено трійчастий нерв);
 • відсутності чутливості в підборідді і нижній губі (коли були зачеплені стінки нижньощелепного каналу).

Такі стани вимагають звернення до фахівця та не проходять самостійно, навіть якщо пацієнт виконує всі рекомендації після імплантації зубів.

Чому бувають ускладнення

Причини проблем після встановлення імплантів можна виділити у дві основні групи. Перша – це лікарські помилки, які можливі, якщо операцію виконує недосвідчений хірург-імплантолог:

 • занесення інфекції у рану;
 • пошкодження гайморової пазухи або судинно-нервових пучків;
 • нещільне встановлення імпланта;
 • не проліковані стоматологічні захворювання перед дентальною імплантацією;
 • не проведене професійне чищення зубів.

У двох останніх випадках у ротовій порожнині залишаються вогнища інфекції (каріозні порожнини, зубний наліт, тверді відкладення), тому ризик розвитку післяопераційних ускладнень багаторазово зростає.

Друга група причин – недбалість самого пацієнта і неправильний догляд за імплантами після операції. Це може призвести як до легких неприємних відчуттів у галузі проведення операції, так і до повного відторгнення титанового стержня. Такі проблеми можуть виникнути через:

 • наявності шкідливих звичок у хворого (якщо він не погоджується відмовитись від куріння, вживання спиртних напоїв на період відновлення після вживлення імпланту);
 • недотримання рекомендацій лікаря з гігієни ротової порожнини (якщо не виконується полоскання після імплантації зубів призначеними препаратами, використовується занадто жорстка зубна щітка тощо);
 • надмірного навантаження на імпланти одразу після їх встановлення.

На щастя, відсоток ускладнень після імплантації зубів, виконаної у добрій стоматологічній клініці, досить невисокий. Пацієнт ретельно обстежується перед такою операцією, отримує детальні роз’яснення про те, як до неї підготуватися, який догляд за ротовою порожниною необхідний у період відновлення, які симптоми є нормою, а які – патологією. Все це допомагає досягти відмінних результатів стоматологічного лікування.

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

  * - поля обов'язкові для заповнення!