Запис на консультацію

Головна сторінкаБлогОртодонтичне лікуванняЯкі брекети ставити дорослому, а які підлітку та дитині

Які брекети ставити дорослому, а які підлітку та дитині

Какие брекеты ставить взрослому, а какие подростку

Якщо природа не нагородила вас чи вашу дитину правильним прикусом та рівними зубами, не варто засмучуватися. Сучасні лікарі-ортодонти легко усувають ці проблеми, використовуючи різні види брекетів. Такі ортодонтичні конструкції є дуже ефективними, допомагають усунути порушення прикусу та інші дефекти зубного ряду. Вони є повністю безпечними, носити їх можуть пацієнти будь-якого віку.

Якщо вас цікавить установка брекетів в Дніпрі, звертайтеся в «Дантіст» – надійну клініку з гарною репутацією. Тут виконають ретельне обстеження, після якого запропонують оптимальний план вирішення існуючих стоматологічних проблем.

Навіщо потрібні брекети?

Брекети для дорослих та дітей використовуються для усунення таких патологій:

 • жувальної дисфункції, що супроводжується болем у СНЩС, бруксизмом, дискомфортом у жувальних м’язах, іншими хворобливими та неприємними симптомами;
 • порушень прикусу. У пацієнтів із цією патологією зуби розташовані не так на своїх місцях, найчастіше у своїй верхні зубні одиниці закриті нижніми. Зустрічається і обернена ситуація, коли зуби верхньої щелепи на 50% і більше закривають нижні. Аномалії прикусу у дитини (якщо вони є) дитячий ортодонт може виявити вже у віці 12 місяців;

 • скупченості зубів, яка також є порушенням будови зубного ряду. Виникає, коли загальна ширина всіх зубних одиниць у щелепі перевищує її довжину. Зуби у своїй зміщуються, обертаються, насуваються друг на друга;
 • кривизни одного чи кількох зубів. Це найчастіша причина звернення до ортодонту. Залежно від виразності проблеми лікар визначає, які брекети найкраще ставити конкретному пацієнту. Конструкція може бути встановлена ​​на одну або на обидві щелепи;
 • широких міжзубних проміжків. Такі дефекти не завдають болю чи дискомфорту, але можуть призвести до порушень роботи щелепної системи загалом. Детальніше дізнатися, які брекети ефективніші в цьому випадку, ви зможете під час візиту до стоматологічної клініки.

Зручні та надійні брекет-системи успішно усувають ці та інші аномалії зубного ряду. Ви зможете переконатися в цьому, якщо не втрачатимете часу і запишитесь на консультацію в «Дантіст».

Коли найкраще ставити брекети?

Далі ми розглянемо найефективніші брекет системи, пропоновані ортодонтами. Відзначимо одночасно, що такі ортодонтичні конструкції можна встановлювати навіть дуже молодим пацієнтам 8 – 9-річного віку. Малюкам показані знімні капи або пластини, яких легше доглядати. Найчастіше брекет-системи рекомендують ставити у підлітковому віці, під час формування постійного зубного ряду.

Підлітки зазвичай дуже соромляться неправильного прикусу або інших дефектів, але разом із цим навіть не бажають дізнатися, які брекети швидше вирівнюють зуби. Юнакам та дівчатам може здаватися, що носити брекет-систему – це некрасиво та незручно. Завдання батьків – переконати їх у цьому. Можна звернутися за допомогою до лікаря – ортодонта, який пояснить наслідки невиліковних порушень прикусу, доведе користь лікування. Також фахівець розповість, які брекети для підлітка випускають сучасні виробники, покаже фото пацієнтів із різними типами брекет-систем та досягнутими результатами корекції. Зазвичай молоді люди після таких аргументів погоджуються розпочати лікування та встановити лігатурні або самолігуючі брекети.

Популярні види брекетів

Однозначно сказати, яка брекет-система краща, мабуть, неможливо. У наші дні існує велика різноманітність брекетів, з яких кожен пацієнт може вибрати найкращі. Далі розглянемо дві найпопулярніші класифікації брекет-систем.

Залежно від матеріалу, з якого виготовляється ортодонтична конструкція, розрізняють такі види брекетів:

 • Металеві. Саме з металів виготовлялися найперші брекет-системи. Але і зараз вони не втратили своєї популярності завдяки наступним перевагам: високої міцності та надійності; хороший ефект від застосування; доступною ціною. Відносний недолік – не надто естетичний зовнішній вигляд, через що сором’язливі люди відмовляються від їхньої установки.
 • Пластикові, практично не помітні на зубах завдяки підбору кольору матеріалу, що ідеально поєднується з натуральним відтінком зубної емалі. Конструкції із пластику недорогі, зручні, проте досить тендітні і про це варто завжди пам’ятати;
 • Керамічні брекети. Навколишні можуть зовсім не здогадуватися про те, що у вас встановлена ​​така конструкція (злегка видно лише її дуга). Ці брекет-системи виробляються на замовлення, надійні та міцні, найчастіше встановлюються дорослим людям. Недоліком можна назвати велику вартість, проте вона цілком виправдана високою якістю.

 • Брекет-системи із сапфіру – ідеально прозорі, дуже міцні вироби. Вони непомітні іншим людям, які довго зберігають початковий зовнішній вигляд, проте досить дорогі. Зазвичай не встановлюються дітям та підліткам.

За способом кріплення брекети бувають звичайними та лінгвальними. Перші кріпляться із зовнішнього боку зубів, швидко та якісно виправляють існуючі дефекти зубного ряду. Недолік – помітність такої конструкції для оточуючих. Щоб інші люди не здогадалися, що ви проходите ортодонтичне лікування, зверніть увагу на лінгвальні брекети. Вони встановлюються на внутрішній поверхні зубів, проте носити їх доведеться довше, ніж звичайні. Крім того, деякі пацієнти можуть спостерігати порушення дикції.

Як бачите, сучасна стоматологія пропонує великий асортимент якісних та ефективних брекет-систем. Вам залишається тільки вирішити, які брекети вибрати та звернутися до клініки для їх встановлення.

Які брекети краще ставити дитині?

Брекет-система для маленьких дітей зазвичай складається із двадцяти «замочків». Вони закріплюються на нижній та верхній щелепі по десять штук. Це допомагає виправити неправильний прикус та відновити жувальні функції. Які брекети краще ставити дитині, лікар пояснить після її обстеження. Зазвичай рекомендують зручні та майже непомітні моделі із пластику. Іноді навпаки – дітям подобаються кольорові варіанти. Якщо ж дитина не дуже сором’язлива, можна встановити металеву брекет систему, яка швидше за інших виправить існуючі дефекти.

Які брекети найкраще ставити підлітку?

Як ми вже зазначали, найважливішим кроком є ​​переконання юного пацієнта у необхідності ортодонтичного лікування. Зазвичай підліткам до душі чесні розмови із докладними поясненнями. Батьки або лікар повинні пояснити, чого можуть призвести порушення прикусу, якщо їх не усунути. Найчастіше вони викликають такі ускладнення, як пародонтит, зміна контурів обличчя, витончення зубної емалі, частий карієс, ранні втрати зубів, порушення дикції, захворювання ШКТ, запаморочення, спазми м’язів та інші неприємні та небезпечні стани.

Далі можна розповісти підлітку про те, що встановити брекети потрібно відразу після виявлення проблем із прикусом, оскільки на корекцію потрібно час (до 24 місяців). Іноді лікар рекомендує ставити брекет-системи послідовно: спочатку на верхню, а потім на нижню щелепу чи навпаки. Тож пацієнтові простіше до них звикати.

Однозначної відповіді питанням про те, які брекети краще ставити підлітку, дати не можна. Пацієнти підліткового віку люблять самі вибирати моделі, які вони носитимуть. Вони можуть відрізнятися не лише матеріалом виготовлення, але й способом фіксації дуги. Брекети із лігатурами є класикою. Вони фіксація здійснюється за допомогою лігатур з металу або еластичного матеріалу, які міцно притискають кожен брекет до зуба. Ці системи успішно справляються навіть із найскладнішими порушеннями. Підлітку потрібно щомісяця відвідувати стоматолога, який замінятиме дуги. Як відзначили практикуючі лікарі, лігатурні брекети найчастіше обирають дівчата, яких приваблює можливість вибору кольорових варіантів.

Безлігатурні брекет-системи не мають елементів, що фіксують дугу в пазах брекетов, а отже забезпечують мінімальне тертя. Дуга ковзає під впливом слабких сил. Такі самолігуючі конструкції лікар коригує раз на два-три місяці. Зазвичай їх обирають юнаки, яким не цікаве «баловство» з вибором різних відтінків лігатури.

Звичайно, підлітки звертають увагу і на матеріал, з якого виготовляється брекет-система. Про переваги та недоліки кожного з них ми розповіли вище. Вибір матеріалу здійснюється в основному, виходячи з фінансових можливостей пацієнта.

Які брекети краще ставити дорослому?

Дорослим людям, у яких відсутні індивідуальні обмеження, можна ставити будь-які види ортодонтичних конструкцій. Іноді кажучи, які брекети краще ставити дорослим, лікарі рекомендують варіанти з додатковим захистом емалі. Вони спрощують догляд за зубами, запобігають появі карієсу. Людина, яка бажає приховати від оточуючих факт проходження ортодонтичного лікування, може вибрати лінгвальні брекети. Хорошим вибором стануть також сапфірові чи керамічні моделі.

Ми розповіли вам, які види брекет-систем існують і які з них краще встановлювати пацієнтам різного віку. Докладніше про це ви зможете дізнатися на консультації лікар-ортодонта, до якого потрібно звертатися за будь-яких аномалій прикусу та інших дефектів зубного ряду.

Посмішка вашої мрії за крок від вас! Лікування без болю, високий рівень сервісу, дорогі матеріали, максимальна стерильність - ми задовольнимо потреби навіть найвибагливішого пацієнта.

form icon
Запис на прийом
Залишіть ВАШ номер і ми зв'яжемося з вами протягом 10 хвилин!

  * - поля обов'язкові для заповнення!